Голова Громадської Організації Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія закликає українську владу захищати національну духовну спадщину та святині від незаконної діяльності УПЦ Московського Патріархату. Автор наголошує, що це стосується кожного українця та закликає нас усіх боротися за збереження нашої культурної спадщини та гідності.

Неприйнятна поведінка УПЦ МП: влада має діяти рішучо

Шановні українці,

Я, як голова Громадської Організації Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, дуже засмучена ситуацією, що склалася навколо Почаївської та Києво-Печерської лавр. Ці святині не тільки є важливими пам’ятками архітектури для нашої історичної та духовної спадщини, а й символізують національну ідентичність.

Ми всі знаємо, що УПЦ МП отримала комплекс будівель і споруд лавр у свій час, проте не дотримувалась умов договорів, які передбачають можливість їх розірвання через неналежне утримання, незаконне будівництво та інші порушення. Наразі, в результаті роботи міжвідомчих робочих груп, було встановлено 36 незаконних новобудов на території тільки Києво-Печерської лаври, які є комерційними та господарськими приміщеннями. На територію Почаївської лаври, що знаходиться на Тернопільщині, настоятель взагалі заборонив пускати представників державної комісії, натомість звернувся до суду і не бажає вести будь-які перемовини. Публічна демонстрація ультиматумів владі з боку УПЦ Московського Патріархату та свідоме порушення законів України повинні бути оцінені правоохоронними органами, а особи, що порушують наше законодавство, повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

Така поведінка представників УПЦ МП є неприйнятна та неповажна до нашої держави та її законів. Це також підриває довіру громадян до церкви, яка повинна служити народу і дотримуватись законів країни, в якій вона існує.

Я закликаю всіх українців підтримати роботу державних органів, які намагаються відновити порядок та законність на території українських лавр. Ми повинні захищати нашу історичну спадщину та національну ідентичність, а також забезпечувати дотримання законів у нашій країні.

Така поведінка представників УПЦ МП є неприйнятною і порушує права нашого народу на святині, які повинні бути збережені як частина нашої національної спадщини. Тому я закликаю владу діяти рішучо і припинити діяльність в першу чергу підсанкційних представників Московського патріархату в Україні, а також продовжувати виявляти колаборантів в рясах, цих фанатиків руського міра, щоб припинити небезпечну діяльність агентів РПЦ в Україні на користь ворога. Ми повинні захистити нашу культурну спадщину та гідність, і це стосується кожного українця.

Зазначу, що ми, як громадська організація, продовжуватимемо наголошувати на необхідності збереження національної духовної спадщини, захищати права нашого народу на святині та боротися проти будь-якої спроби їх незаконного використання.

Нехай наші кроки будуть спрямовані на захист духовних центрів українського православ’я, які є символом національного гену, як то Почаївська та Києво-Печерська Лаври. Ми повинні докласти максимум зусиль, щоб зберегти ці духовні місця сили для майбутніх поколінь. Водночас, ми повинні також звернути увагу на розвиток культурної та релігійної свободи в Україні та підтримувати діалог між різними конфесіями та релігійними спільнотами. Це допоможе зберегти нашу національну спадщину та зміцнити єдність нашого народу.

Голова ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”
Наталія Шевчук

Пресслужба ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополи…