Викладачі та студенти Волинської православної богословської академії прийняли участь у всенародній науковій конференції 2023 року, присвяченій ролі Почаївської лаври в формуванні української православної ідентичності. Під час заходу обговорювалися ключові аспекти історії цього святого місця, а також його вплив на національну свідомість.

Дослідження впливу історичного скарбу на формування національної свідомості

Викладачі та студенти Волинської православної богословської академії долучилися до важливої події 28 вересня 2023 року – всеукраїнської наукової конференції, присвяченої “Почаївській лаврі та її впливу на формування української православної ідентичності”. Ця подія відзначалася у зв’язку з 90-річчям української маніфестації, що відбулася у вересні 1933 року під гаслом “Почаївська лавра мусить бути українська”.

Конференцію передував молебень у Преображенському соборі міста Кременець, який очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл, разом з митрополитом Тернопільським і Кременецьким Нестором, ректорами вищих духовних навчальних закладів та духовенством єпархій.

Конференцію відкрили з привітальними словами митрополит Київський і всієї України Епіфаній, митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор, ректор Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії Афанасій Ломакович та митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

На пленарних засіданнях з доповідями виступали видатні науковці і експерти, які досліджували різні аспекти історії і значення Почаївської лаври. Це включало аналіз фундаційних документів, подій, та історичних зв’язків лаври з українською ідентичністю.

Після заходів конференції студенти та викладачі відправилися в екскурсійну поїздку, відвідавши джерело Святої Анни та Почаївську лавру. Очевидно, що подібні заходи сприяють розширенню знань та розумінню важливості історичних аспектів української православної ідентичності.

Джерело: Волинська Православна Богословська Академія