У Тернопільській області заборонено хресну ходу, заплановану представниками Української Православної Церкви (московського патріархату) з Хмельниччини до Свято-Успенської Почаївської Лаври. Рішення було прийняте з метою уникнення можливих конфліктів у військовий час та забезпечення громадської безпеки в регіоні.

Місцева влада заборонила проведення хресної ходи представників Української Православної Церкви з метою забезпечення громадського порядку

Заборона хресної ходи представників Української Православної Церкви (московського патріархату) на території Тернопільщини стала актуальною темою. Згідно з повідомленням голови Тернопільської ОВА Володимира Труша, починаючи з 19 серпня, місцева адміністрація заборонила проведення хресної ходи, яка планувалася представниками церковної громади.

Ця хресна хода мала відбутися з Хмельниччини до Свято-Успенської Почаївської Лаври. Однак, рішення про заборону було прийняте на засіданні Ради оборони області 11 серпня. Володимир Труш підкреслив, що обласні власті прийняли це рішення з метою забезпечення громадського порядку та уникнення можливих конфліктів.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Причини заборони хресної ходи можуть бути пов’язані з політичною та релігійною обстановкою в країні. В останні роки спостерігається напруження у відносинах між різними громадами Української Православної Церкви через питання її автокефалії.

Заборона хресної ходи у військовий час це законна дія та на Тернопільщині і в інших регіонах України свідчить про складність взаємин між різними релігійними спільнотами та необхідність забезпечення громадської безпеки в регіоні.