14 серпня 2022 року Божого, у неділю 9-ту після П’ятидесятниці та день свята Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього і пам’яті старозавітних мучеників Маккавеїв (166 р. до Р. Х.) настоятель парафії Святих Жінок-Мироносиць с. Почапинці Тернопільського р-ну, Тернопільської області митрофорний протоієрей отець Роман Будзинський у співслужінні з ієреєм отцем Миколою Данильчаком, звершили Божественну літургію.

«Святкування Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. За грецьким часословом 1897 року так пояснюється походження цього свята: «Внаслідок хвороб, що дуже часто бували в серпні, спрадавна утвердився в Константинополі звичай виносити Чесне Древо Хреста на дороги і вулиці для освячення місць і на відвернення хвороб. Це і є винесення Чесного Хреста». 27 серпня хрест знову повертався в царські палати. Цього ж дня Православна Церква вшановує пам’ять семи мчч. Маккавеєвих, матерi їхньої Соломонiї та учителя їхнього Єлеазара (166 р. до Р.Х.)» — виголосив отець Роман Будзинський.

Також отець-настоятель нагадав усім присутнім, що з 14 серпня розпочався Успенський піст. Він триватиме два тижні і завершиться 28 серпня 2022 року Божого — святом Успіння Пресвятої Богородиці.

Зі словом проповіді до вірян на тему свята звернувся отець-настоятель Роман Будзинський.

Пресслужба Тернопільської Єпархії ПЦУ