Сьогодні, в День Соборності України, ми пригадуємо особливі моменти єднання нашого народу – духовного, територіального, державного, а через них – і наші здобутки, звершення, перемоги. Бо не окремо, а разом, не розділяючись, а єднаючись ми укріплюємо, здобуваємо, будуємо, досягаємо наших цілей! – опублікували на сторінці ПЦУ у Facebook.
 
22 січня історики називають також Днем першої Незалежності, адже саме в цей день 1918-го року IV Універсалом Української Центральної Ради була вперше у XX столітті проголошена українська незалежність. А вже за рік на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу.
 
У серці кожного українця з трепетом сьогодні відгукується тема єдності. Особливо нині, коли ворог робить усе, аби нас розділити – територіально, соціально, духовно, морально…
 
Господь благословив буття нашого народу, ми маємо повне право жити на своїй, Богом даній землі, розмовляти та молитися рідною мовою. Саме тому наше прагнення волі та єдності – непереможне, воно закарбоване у наших серцях, у самосвідомості. Воно підтверджене нашою непростою, але славною історією. І продовжує успішно доводитись вже в наші дні.
 
Тож сьогодні, святкуючи День Соборності України, нагадаймо кожен собі: Україна – наш спільний дім, в якому ми всі маємо жити мирно і з любов’ю як єдина, неподільна велика родина. Не виснажуймо себе ненавистю, нетерпимістю, протистояннями, вони – руйнують. Але діймо, як вчив святий апостол Павло: «З усякою смиренномудрiстю й лагiднiстю та довготерпiнням, терплячи один одного з любов’ю, прагнучи зберiгати єднiсть духу в союзi миру» (Еф. 4: 2 – 3).
 
Нехай Всемилостивий Господь подасть нашому народу все необхідне та корисне, а також силу і мудрість зберегти єдність в боротьбі за свободу, справедливий мир і правду.
 
Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ