Після амманської спроби зібрати “Предстоятелів” православних Церков у лютому 2020 року, яка не видалася успішною, Єрусалимський Патріарх виступає з новою ініціативою щодо вирішення конфлікту між Росією і Україною, а також загрози розколу в Православній Церкві.

Нова ініціатива Патріарха Феофіла спрямована на припинення страждань та врегулювання суперечок

Єрусалим, 2 жовтня 2023

Ініціатива прийшла після того, як Патріарх Єрусалимський Феофіл відвідав Ватикан, де брав участь у урочистостях з нагоди інтронізації латинського Патріарха Єрусалиму Піццабалли в Священній Колегії Кардиналів.

Патріарх Феофіл зустрівся з папою Франциском та висловив готовність почати діалог, спрямований на припинення страждань і загоєння ран в православній родині.

Ця ініціатива патріархату Єрусалиму випливає з їхньої історії примирення та мирних зусиль. Єрусалимський Патріархат визнає глибокий вплив російсько-українського конфлікту на всю екуменічну християнську спільноту.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Ініціатива, хоча поки що не деталізована, має на меті вирішення конфлікту та залучення всіх православних церков до діалогу. Важливим є питання, чи підтримають інші православні церкви цю ініціативу та який буде її характер.

Московський патріархат не визнає юрисдикції Вселенського патріархату над Україною, що може ускладнити співпрацю з Єрусалимським патріархатом. Однак успіх ініціативи можливий, якщо вдасться залучити до діалогу всіх православних церков та досягти консенсусу.

Джерело: orthodoxtimes.com