У зв’язку з постановою Архієрейського Собору та Патріаршої Ради Української Автокефальної Православної Церкви сьогодні, 15 червня 2017 р.Б., у Кафедральному Соборі Різдва Христового (м. Тернопіль, вул. Руська, 22) об 12:00 розпочалися Єпархіальні збори під головуванням Високопреосвященнішого Андрія (Абрамчук), Митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською єпархією УАПЦ. 

Згідно розпорядження на зборах присутні представники Архієрейського Собору та Патріаршої Ради, а саме: Високопреосвященніший Герман (Семанчук), Архієпископ Чернівецький і Хотинський, Преосвященніший Кирило (Михайлюк), єпископ Ужгородський і Закарпатський, керуючий Закарпатською єпархією УАПЦ, о. Ігор Прийдун, член Патріаршої Ради УАПЦ та духовенство Тернопільської єпархії УАПЦ.

З невідомих причин один з кандидатів для обрання на посаду керуючого Тернопільською єпархією УАПЦ не прибув на Єпархіальні збори.

Перед початком Єпархіальних зборів Високопреосвященніший Андрій (Абрамчук) звернувся до присутніх з закликом почати новий етап у житті кліру та вірян Тернопільської єпархії УАПЦ, забути старі образи та почати спільно трудитися на благо рідної Церкви. В свою чергу Високопреосвященніший Герман (Семанчук) закликав до братерської любові та поваги до вікових традицій минулого. “Мова ультиматуму неможлива тоді, коли ми прагнемо досягти порозуміння і зберегти спадок Блаженнішого Владики Мефодія, який поклав усе своє життя на Українську Автокефальну Православну Церкву”  – зазначив Високопреосвященніший Герман (Семанчук).

Представниками Архієрейського Собору та Патріаршої Ради УАПЦ було вирішено розпочати Єпархіальні збори за зачиненими дверима, без присутності вірян Тернопільської єпархії УАПЦ. Хоча перед початком зборів духовенство звернулося з вимогою дотримуватися статуту УАПЦ в редакції від 2003 р.Б.. 

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ