Під час ремонту церкви Різдва Христового на вул. Руській, яку у побуті ще називають Зеленою церквою, встановили сучасне вікно. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив тернопільський краєзнавець Тарас Циклиняк.

«Ці пластикові вікна зробили мій день. Так!», – написав він з іронією під фото.

У коментарях тернополяни не приховують розчарування та негативних емоцій від побаченого.

Адже церква є пам’яткою архітектури, храм зубдований у 1608 році. Люди апелюють до контролюючих органів, однак на що насправді здатні ці органи жителі Тернополя вже прекрасно знають по вирвиоко-фасаду будівлі на вул. Руській навпроти «Бурячка», а також шпилях-новобудовах, які спочатку в паспорті прописують на 4-5 поверхів, а потім з’являються «свічки».

Тернополяни обурені, як правлячий архієрей Тернопільсько-Бучацької єпархії УПЦ/ПЦУ Тихон-Петранюк користується пам’яткою архітектури

То йому не дає спокою власне кримінальне минуле — мабуть тому, саме золоті куполи було встановлено на дах Зеленої Церкви. Все частіше його високопреосвященству не вистачає готівки на розваги, тому закортіло побудувати церковну лавку — порушуючи архітектурний баланс комплексу…

Тепер вікно, як добрий день. А між іншим, владика Тихон на Франківщині, звідкіля він родом, володіє величезною столярною базою, пилорамою з цехами. Напевне, вирішив, навіщо морочити собі голову відтворенням автентичних дерев’янних вікон в Кафедральному Соборі Різдва Христового, коли можна втулити дешевий пластиковий замінник — так швидше і без клопоту.

Сподіваємось, що відповідні контролюючі органи підготують припис з наступними наслідками — штрафом за такі дії. Оскільки заміна вікон в пам’ятках архітектури обов’язково має бути погоджена з управлінням архітектури. Зміна віконних рам на пластикові чи будь-які інші — це, по суті, зміна фасаду. Повинен бути виготовлений хоча б паспорт фасаду. І погоджено з управлінням архітектури. Якщо цього не було зроблено, то владика переживати не буде — кошти завжди можна взяти зі свічок та пожертв, а тому проблем жодних.

Що ж далі буде ще креативніше. Незабаром цей горе-будівничий Петранюк Тарас Іванович планує відчудити частину земельної ділянки по Руській, 22 для побудови багатоповерхової споруди на місці старого будиночку, що на території комплексу. Вже оформлено технічну документацію та визначено забудовника! А тому, тернополяни ті, що не байдужі — тримайтеся бо ДАЛІ БУДЕ…

Нагадаємо про раніше опубліковані статті Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія, підготовлені за розслідуванням голови цього Фонду Наталією Шевчук, а також інших українських ЗМІ:

Тихон-Петранюк – аферист «від бога». Частина 2

Далі обовязково БУДЕ

Пресслужба Тернопільської Єпархії ПЦУ