На Тернопільщині священники самовільно продають церковну нерухомість. На продаж пішли пам’ятки архітектури та навіть монастирі, а в церковну казну не потрапило ні копійки. Спочатку повернути майно церкви взялися віряни, а потім історією зайнялись і в Державному бюро розслідувань.

Про це 14 грудня повідомила Зоряна Яремишин та Сергій Бодак кореспонденти 24 Каналу у журналіському розслідуванні: як Тернопільські владики продали бізнесменам майно церкви…

ДИВИТИСЬ ВІДЕО-СЮЖЕТ

Для людей було справжнім шоком довідатися, що тернопільські владики продали бізнесменам замок, монастир і гідроелектростанцію на території національного заповідника Дністровський каньйон.

“Там трошки менше, ніж півмільйона гривень. Жодної копійки на рахунок єпархії зараховано не було”, – заявила керівник Фонду пам’яті митрополита Мефодія Наталія Шевчук.

Церковне майно ієрархи продали за нехитрою схемою. Єпархія вступила в товариство з обмеженою відповідальністю з майном, а бізнесмени – з грошима. Після цього церква швидко вийшла із засновників товариства. Уже без замку, монастиря і гідроелектростанції.

Надійшло звернення від одного з церквоних фондів, де вказувалось про те, що товариство “Джуринфортеця” було продане невідомим особам і кошти, які мали надійти за цю оборудку — майже 400 тисяч гривень – в церковну казну не потрапили,– сказав речник Нацполіції у Тернопільській області Сергій Крета.

Після цього владику Мстислава, який ставив підписи при відчуженні споруд, відсторонили від керівництва єпархією. Наступники лише розводять руками — нема ні замку з монастирем, ні грошей.


Замок, який опинився у приватних руках

“Я не знаю, нуль. Я прийшов до єпархії, то у нас в касі був нуль”, – згадав архієпископ Тернопільський і Бучацький ПЦУ владика Тихон (Тарас Петранюк).

Після оборудки церковників власником замку із монастирем стала Ольга Кузан. Журналісти 24 каналу прийшли до будівлі, в якій зареєстровано товариство “Джуринфортеця”. Та двері будинку власниця фортеці і монастиря нам так і не відкрила.

Тернопільська ж єпархія, яка втратила в оборудці майно, визнавати себе потерпілою стороною відмовляється. Тим часом, у Державному бюро розслідувань на початку грудня зареєстрували кримінальне провадження.

За коментарем ми звернулись до Наталії Шевчук голови Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія:

 
– Наталія Михайлівна, Ви досі не покидаєте надії повернути Церкві проданий  Петро-Павлівський чоловічий монастир УАПЦ в с.Нирків Заліщицького р-ну Тернопільської області. Чому саме Ви, роками вперто та послідовно боретесь за церковну власність? Здавалось би жодних шансів – владика Мстислав продав, владика Тихон відмовився повернути, владика Макарій благословив на створення ТзОВ добре розуміючи наслідки для Церкви, а ви не відступаєте від наміру покарати церковних ієрархів за скоєний ними канонічний злочин і мало не єдина намагаєтесь відновити справедливість щодо Церкви. Чим керуєтесь?

«Керуюсь правдою. Віра, єдина зброя проти таких, як митрополит Макарій, на яку мені не потрібно жодних дозволів. Щодо окремих церковних ієрархів, прокоментую словами Митрополита Філарета: «Ми повинні любити людину, а зло і гріх, яке вона чинить, ненавидіти і викорінювати…» Прикро бачити, що псевдо ієрархи нищать нашу Церкву і відчувають себе безкарними у скоєних ними ж злочинах. Така ситуація тимчасова, раніше чи пізніше їм не зможуть допомогти навіть самі впливові покровителі бо над кожним з нас є Той хто утримує життя кожного, а тому я спокійна за розвиток подій. Відчуваючи відповідальність перед вікопомним Владикою Мефодієм, обіцяю не полишати справу повернення Червоногородського Замку і проданої гідроелектростанції у власність Церкви аж до логічного завершення справи – вироку злочинцям.» – сказала Наталія Шевчук.

Офіційне звернення Голови Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталії Шевчук до Блаженнішого Епіфанія, Предстоятеля ПЦУ можливо переглянути за посиланням.

Петиція про створення національного заповідника у Дністровському каньоні та повернення унікальної пам’ятки архітектури 17-19 ст. з приватної власності до Президента України Володимира Зеленського.

ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ ПРО ПОВЕРНЕННЯ МАЙНА ЦЕРКВІ

Джерело 24 канал