У Львові колишній настоятель храму Святого Духа приватизував храм та подарував його своїй дочці. Парафіяни, яких священник не пускає до церкви, подали до суду. Про скандал розповідає у своєму сюжеті телеканал НТА.

Парафіяни храму, що на Левандівці, змушені молитися просто неба. Службу на вулиці відправляє декан Львівської єпархії ПЦУ отець Олег Древняк, якого митрополит Львівський ПЦУ Макарій призначив замість Павла Горуйка, який і зачинив храм від парафіян.

Як виявилося, храм, який збудували парафіяни, і 28 сотиків землі громаді вже не належать. Про це вони дізналися під час переходу з УАПЦ до ПЦУ, коли треба було перереєстровувати документи.

Нагадаємо, що раніше Митрополит Львівський Макарій Малетич особисто благословив відчуження чоловічого монастиря УАПЦ та внесення церковного майна до статутного капіталу ТОВ ” Джуринфортеця” чим позбавив Тернопільську Єпархію УАПЦ майна вартістю два мільйони доларів США.

Священник довго відтягував процес, а потім показав документи, за якими громада продала, а громадянин Горуйко Павло Іванович (настоятель) купив каплицю. Далі довідалися, що церкву настоятель подарував своїй дочці, а ділянку оформив в іпотеку на зятя.

Цікаво, що продавцем вказаний Нарольський Олег Лукич, якого отець Горуйко колись представляв парафіянам як архієпископа Луку. Виявилося, що й архієпископ – самозванець.

«Архієпископ Лука не визнаний ні Церквами, не зареєстрований ні департаментом з питань релігії Львівської облдержадміністрації, ні Міністерством юстиції», – прокоментував юрист Олексій Дегтяренко.

Громада звернулася до суду, щоб визнати договір купівлі-продажу не дійсним. Адже згідно із законодавством, ніхто не може продавати церкву без відома парафіян та єпархії.

Правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження за фактом шахрайства.

Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ