6 липня 2023 року Києво-Печерська Лавра стала ареною безпрецедентних подій, коли представники Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” у співпраці з силовими структурами розпочали опломбування будівель монастиря. У статті детально розглядаються факти виселення монахів, опломбування та обмеження доступу до приміщень Лаври, а також позиція юристів і адвокатів монастиря, щодо можливих кримінальних правопорушень та заклики до правоохоронних органів.

Опломбування та обмеження доступу: Непереборні кроки у виселенні осередку російської агентури з Лаври Києво-Печерського заповідника

УКРАЇНСЬКИЙ ЗАПОВІДНИК “КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА” ЗАХИЩАЄ СВОЇ ПРАВА: ВИСЕЛЕННЯ ОСЕРЕДКУ РОСІЙСЬКОЇ АГЕНТУРИ

Сьогодні, 6 липня 2023 року, у Києво-Печерській Лаврі, представники Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” разом з правоохоронними органами розпочали безпрецедентні кроки для виселення осередку російської агентури. Ці заходи прийняті з метою захисту інтересів лаври та забезпечення безпеки.

Вранці цього дня, зламавши замки, представники Національного заповідника опечатали 70-й корпус, що містило резиденцію Предстоятеля Української православної церкви митрополита Онуфрія. Далі поліція перекрила прохід по території лаври в декількох місцях та опломбувала двері корпусу 69. На даний момент, о 9:30, опломбовано також 71 корпус.

З метою попередження можливих провокацій, віруючих, які прийшли на богослужіння, не пустили на територію лаври. Окрім того, повідомлено про технічні причини закриття території Нижньої Лаври до 11:00.

Юристи лаври наголошують на тому, що виселення монахів, безпідставне опломбування та обмеження доступу до приміщень є порушенням кримінального законодавства. Адвокат монастиря закликає правоохоронні органи не підтримувати незаконні дії та уникати сприяння злочину.

Український заповідник “Києво-Печерська Лавра” вживає рішучі заходи для захисту своїх прав та недопущення будь-яких дій, що загрожують її безпеці та цілісності. Виселення осередку російської агентури є невід’ємною частиною цього процесу, а Лавра сподівається на підтримку та розуміння соціально-правових інституцій та громадськості.

Зауважимо, що Києво-Печерська Лавра є визначним пам’ятником історії та культури України, а також одним з головних місць паломництва для віруючих. Вона має велике духовне значення для українського народу, тому збереження її святинь та забезпечення безпеки є пріоритетом для усіх українців.

Ми сподіваємось, що вчинки, здійснені представниками Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, сприятимуть збереженню цього надзвичайно цінного культурного спадку та підтримці принципів правової держави.