27 березня ми вшановуємо життя та подвиг трьох святих: Матрони Солунської, Мануїла і Феодосія, та преподобного Іоана Єгипетського. Свята Матрона вражає своєю вірою та стійкістю, Мануїл і Феодосій – мученицьким подвигом, а Іоан Єгипетський – духовною мудрістю. Їхні приклади навчають нас вірності, стійкості та духовного зростання.

Відданість Богові та подвиг мучеників: вчимося вірити, стояти та рости духовно

27 березня – це особливий день для Православної Церкви, коли ми згадуємо три видатні історичні події: життя та мучеництво святої Матрони Солунської, подвиг мучеників Мануїла і Феодосія, а також благочестиве життя преподобного Іоана, прозорливого, Єгипетського.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Свята Матрона Солунська вражає нас своєю вірою та стійкістю. Як служниця знатної єврейки, вона таємно віддавала свою душу Христу, не зраджуючи свою господиню.

На звинувачення пані Матрона відповіла: «Так, я християнка, але завжди була слухняна вашим наказам за винятком того, що стосується моєї віри. У чому я зробила помилку проти вашої служби, що ви так терзаєте моє тіло? Якщо ви хочете віддати мене на смерть, тому що я шаную Ісуса Христа, то ви маєте повну владу над моїм життям, але ви не маєте жодної влади над моєю душею, яка належить одному Богові. Я не боюся ніяких тортур, тому що Ісус, мій Спаситель і мій Господь, прийде мені на допомогу!»

Її приклад нам показує, що вірність Богу переважає над усім іншим у житті, навіть над власними переживаннями та страхами.

Мученики Мануїл і Феодосій віддали своє життя за Христа у 304 році. Їхній подвиг свідчить про те, що віра в Спасителя має безмежну силу, яка дозволяє протистояти будь-яким випробуванням і мукам.

Преподобний Іоан, прозорливий, Єгипетський, заслуговує на наше шанування за його благочестиве життя та духовну мудрість. Він навчав нас, що покаяння та самопожертва – це ключі до духовного зростання.

У цей особливий день ми молимося, щоб Господь дарував нам міцну віру, стійкість у випробуваннях і велику любов до Божого Слова, яке нам проповідують ці святі. Нехай їхні приклади направляють нас на вірність і служіння Господу у всіх аспектах нашого життя.

Молитва до Святої Мучениці Матрони Солунської у час російсько-української війни

Милостива свята Матроно Солунська, ти, хто в житті своєму не зрадила вірності Христові й відважно стояла за правду і праведність, прийми нашу молитву нині. Ми, грішні, звертаємося до тебе з проханням про справедливий мир на нашій землі, визволення від нашестя ворожої сили та захисту наших військовослужбовців, котрі відважно боронять Україну.

Просимо тебе, свята Матроно, прийми наші скорботні та стражденні молитви, і з великою вірою та надією до твого заступництва звертаємося за допомогою. Нехай твоя молитва допоможе нам у наших потребах, надіях та прагненнях.

Молимося тобі, щоб ти, свята Матроно, надала нам швидку допомогу і чудесне зцілення всім пораненим та скаліченим, хто у скрутний час звертається до тебе з молитвою. Дай нам силу та волю, щоб гідно нести наш хрест випробування, зберігати віру та любов до ближніх, і залишатися вірними правдивому християнському вченню.

Прийми нашу молитву, свята Матроно, випроси для нас перед Престолом Божим – дарування спокою, миру та єдності. Нехай твоя милість і благословення будуть з нами в усіх наших потребах та зусиллях. Доможи нам взяти з сьогоднішнього життя все, щоб досягнути Царства Небесного, в ім’я Отця і Сина і Святого Духа, на віки віків. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія