У Православній Церкві 22 лютого вшановують пам’ять святого Афанасія, сповідника, та мучеників Маврикія і 70 воїнів. Їхні життєві приклади відданості та стійкості залишаються важливим джерелом натхнення для віруючих.

Життя та подвиги святого Афанасія та мучеників Маврикія і 70 воїнів

22 лютого, за новоюліанським календарем, Православна Церква святкує знайдення мощей мучеників, серед яких виділяються мчч. Маврикій і 70 воїнів, зокрема Фотін, Феодор, Филип та інші (бл. 305). Також цього дня вшановують прпп. Фаласію, Лимнія і Варадата, сирійських пустельників, а також прп. Афанасія, спов. (821).

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Преподобний Афанасій, сповідник, народився в Константинополі в благочестивій родині. З дитинства він мріяв віддати своє життя служінню Богу і, досягнувши повноліття, приєднався до обителі Павлопетрі. Тут він взяв на себе чернечий постриг і розпочав високодуховне життя.

Його подвижницьке служіння стало відомим навіть у дворі імператора. Під час правління іконоборця Льва Вірменина (813-820) святий Афанасій витерпів тортури, вигнання та інші страждання за свою віру. До самого кінця свого життя він лишався вірним православ’ю, мирно померши в 821 році. Його життя є світлим прикладом відданості та стійкості перед лицем випробувань.

Молитва за сина, що перебуває на війні до Преподобного Афанасія

Великий святий отче Афанасію, сповідниче Христовий, оберігай мого сина-воїна в часи російсько-української війни своїм благословенням та молитвами. Нехай твоя свята рука прикриває мого сина і його побратимів від смертельних небезпек, а твоя духовна сила дарує їм мужність та мудрість.

Прошу тебе, святий Афанасію, стати заступником перед Богом за мого сина і за синів усіх українських матерів. Нехай твоя благословенна молитва приносить їм захист від усяких небезпек і надію, віру на мирне повернення додому. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа, амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія