У суботу, 20 січня 2024 року, розпочалися щотижневі богослужіння в храмі-пантеоні у Лішні на Кременеччині. Настоятель храму та клірик Преображенського собору відслужили Божественну літургію та панахиду за загиблими воїнами. Відтепер, кожної суботи о 10:00, храм буде молитися за Україну, воїнів-захисників та вшановувати пам’ять загиблих героїв.

Щосуботні молитви та вшанування воїнів: нова традиція в храмі-пантеоні Лішні

У суботу, 20 січня 2024 року, у всеукраїнському храмі-пантеоні у Лішні на Кременеччині розпочали богослужіння, які надалі відбуватимуться щосуботи. Божественну літургію і панахиду за загиблими воїнами  відслужили настоятель храму протоієрей Андрій Любунь і клірик Преображенського собору м. Кременець протоієрей Дмитро Калинюк.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Віднині у храмі-пантеоні в селі Лішня щосуботи о 10:00 підноситимуть молитви за Україну та всіх наших воїнів-захисників, а також за упокій загиблих воїнів, які віддали свої життя за нас і за нашу державу.

Сьогодні після богослужіння військовослужбовці вручили державний прапор з підписом головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного голові Кременецької районної організації родин загиблих, матері загиблого героя Аллі Лабуткіній.

2014 року в селі Лішня біля джерела святої Анни збудували каплицю у пам՚ять полеглих Героїв АТО. Там розмістили меморіальні дошки з іменами захисників України з різних її областей.

Після повномасштабного вторгнення, від літа 2022 року, коштом благодійників і меценатів розпочалося будівництво храму, який на сьогодні є єдиним храмом-пантеоном у пам՚ять полеглих захисників, місцем слави наших Героїв. 30 грудня 2023 року під час архіпастирського візиту до Тернопільської єпархії Блаженнійшого митрополита Епіфанія було звершено освячення цього храму-пантеону, а також відбулася там перша Божественна літургія.

Щорічно в серпні до цього місця пам՚яті в селі Лішня відбувається Всеукраїнська проща для родин воїнів, полеглих від рук російських окупантів. У 2019 році родичі загиблих висадили біля каплиці Алею пам’яті із 137 червоних дубів.

Джерело: Прес-служба Тернопільської єпархії ПЦУ