Вселенський патріарх Варфоломій відвідав Фінляндію, де зустрівся з православною молоддю у Каунісніємі. Під час візиту відслужено молебень, на якому висловлювали прохання про мир в Україні та вшановували жертви війни. Також були вручені пам’ятні хрести дітям та підліткам.

Вселенський патріарх зустрівся з православною молоддю у Каунісніємі

У центрі проведення лагерів також був відслужений молебень, під час якого висловлювалися прохання про мир в Україні та вшановувалися жертви війни.

Програму візиту Його Святійшості Вселенського патріарха Варфоломія до Фінляндії у суботу, 9 вересня 2023 року, продовжило відвідування церкви Святого Нектарія Егінського в Клауккала, де патріарха зустрічали прихожани ФПЦ із всієї країни.

З Клауккала Його Всесвятійшість Вселенський патріарх вирушив до Центру проведення лагерів Православної громади Гельсінкі в Каунісніємі. Молодь зустріла патріарха “Алеєю квітів”, що вела до самої церкви, де був відслужений молебень. Під час молебня висловлювалися прохання про мир в Україні та вшановувалися жертви війни. Її Високопревосходительство госпожа Ольга Діброва, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Фінляндії, виголосила рухливу мову, в якій вона подякувала Вселенському патріархові Варфоломію за осуд війни в Україні та допомогу, яку він надав українському народу. Госпожа Діброва також висловила подяку Його Високопреосвященству Льву, Архієпископу Гельсінкі та всієї Фінляндії за послідовну і справедливу працю з самого початку війни.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У своїй відповіді Його Всесвятійшість Вселенський патріарх Варфоломій звернувся до молоді, яка зібралася у Центрі проведення лагерів:

“З усіх подій цього візиту ця – найпрекрасніша. Тут зустрілися ми – йдучи, і ви – приходячи. З наших рук ви берете відповідальність за майбутнє Фінляндської Православної церкви. Мати-Церква – ваш захист до кінця часів”.

Дітям та підліткам було вручено пам’ятний хрест, вручений патріархом.

Його Всесвятійшість Вселенський патріарх разом з Його Високопреосвященством Архієпископом Львом та Її Високопревосходительством госпожею послом Ольгою Дібровою посадив Кримську липу в дворі Центру проведення лагерів. У програмі візиту був спільний обід, після якого присутні взяли участь у кавовій вечірці біля озера.

З Каунісніємі Його Всесвятійшість Вселенський патріарх вирушив до Успенського кафедрального собору Гельсінкі, де о 17:00 відслужено подячний молебень на честь Століття автономії Фінляндської Православної церкви у складі Вселенського патріархату.

Джерело: ort.fi