У своїй новорічній промові, Вселенський Патріарх Варфоломій висловлює молитви за світ і справедливість, підкреслюючи важливість чесного діалогу як ефективного засобу вирішення глобальних проблем. Зазначає активну роль Церкви в міжхристиянських діалогах та екуменічному русі, а також виклики, з якими стикається світ, такі як війна в Україні та конфлікти на Близькому Сході.

Патріарх в новорічній промові закликає до діалогу та свідчення в епоху викликів і конфліктів

« Ми боремося і молимося за мир і справедливість, висловлюючи нашу непохитну віру в те, що це можливо у світі без війн і насильства і що найефективнішим засобом для вирішення проблем є чесний діалог» , – підкреслив А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій, у своїй звичайній промові на початок нового року, у Тронній залі Патріаршого Дому, після Божественної Літургії, під час якої він відслужив новорічний ранок, у Пансептській Патріаршій церкві на Фанарі.

Його Святості співслужили прп. Митрополити Герона Халкідонського, Філадельфійський пан Еммануїл, Міріофітський і Перистасський пан Іреней, Миронський пан Хризостом, Іконійський Феолепт, Пруський Іоаким і Селевкійський Феодор. Паносол відслужив Божественну Літургію. Григорія, наприкінці якої Патріарх призначив його на посаду М. Протосігелло Святої Церкви Христової.

« Ми боремося за християнське свідчення в сучасному світі, всупереч тенденціям, які спотворюють людське обличчя. Навіть сьогодні людство стикається з постійними та повторюваними проблемами, але є також багато безпрецедентних подій, результатом запаморочливого прогресу науки та техніки. Існує масове переміщення населення через зміну клімату, періодичні культурні конфлікти, міграція та знецінення цінностей та багато інших глобальних проблем, перед лицем яких Церква не може залишатися бездіяльною. Тому зустріч Церкви з сучасним світом є для неї нагодою вчасно сформулювати свою віру та на практиці підкреслити свій службовий характер.

І протягом минулого року в центрі нашого занепокоєння було питання миру та внеску у врегулювання. Поки нищівна війна в Україні триває, в останньому кварталі до неї додався жорстокий конфлікт на Близькому Сході та його болючі наслідки. Ми боремося і молимося за мир і справедливість, висловлюючи нашу непохитну віру в те, що світ без війн і насильства можливий і що найефективнішим способом вирішення проблем є чесний діалог.

У цьому дусі ми працювали для розвитку міжхристиянських діалогів і православної присутності в екуменічному русі. Ми мали особисті зустрічі з Папою Франциском, брали участь як доповідач в екуменічних конференціях та міжрелігійних зустрічах. Ми виступали на заходах у Женеві з нагоди 75-річчя Загальної декларації прав людини в ООН і створення Всесвітньої ради церков».

В іншому місці своєї промови Його Святість, у присутності Ієрархів і Господніх Служителів Престолу, Екзох. Посол Константінос Кутрас, Генеральний консул Греції в місті, Консул України Вх. п. Максим Вдовиченко, однорідні діячі та віряни з міста та з-за кордону, наголосив:

«Коли Аристотель визначає людину як «живу істоту з мовою», він називає напругу, яка існує в людському існуванні між біологічним станом і виміром «мови», розуміння, мови спілкування. Але є інший вимір: причина існування, мета і сенс життя. Людина не може жити без напрямку і перспективи, не виносить «екзистенційного вакууму». Думка про те, що прогрес науки і підвищення рівня життя усуне прагнення людини до сенсу і вічного життя, недооцінює глибину духовності людини, яка унікальним чином виражена словами Христа: «Немає хліба, тільки людина». живе» (Матвія 4:4). Віра в Христа є викупною відповіддю на наші найголовніші питання.

З цими думками та почуттями та з непохитною вірою в те, що життя кожного з нас і шлях людства скерований Богом любові, ми прощаємося з 2023 роком, дякуючи Господу, який знову і знову перебуває в тій самій владі і з нетерпінням чекаємо благословенного 2024 року.

Беручи до уваги Слово Боже, яке є поблажливим до людського роду, оскільки Він упокоїв душі наших давніх Попередників, усіх тих, хто служив Великій Церкві та її дітей, які спочивають тут і в деспотії Господа, ми Закликаю до всіх вас, посольства Святішого Отця нашого Василія, Архиєпископа Кесарії Великої Каппадокії, сам здоровий і білоплодий юнак, взаємну любов і мир Господа, «вони завжди переважали» (Фил. IV, 7).”

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Раніше до Його Святості від імені високоповажної Архиєреї Престолу звернувся прп. митрополит Герон Халкидонський п. Еммануїл, а потім Етімол. Архонт Примікірій Етімол. Пан Адамантіос Комвопулос, який побажав від імені офіційних осіб M.t.X.E. і гомогенії міста.

У своїй промові прп. Митрополит Герон Халкидон, серед інших, зазначив:

«Сьогодні, Святіший Отче Деспоте, православному вченню, нашій невинній вірі, нічого не загрожує з огляду на його богословську частину, міцно й потужно встановлену такими діячами, як каппадокійські отці. Однак те, що знаходиться під серйозною і тривожною загрозою, так це православна еклезіологія. Спостережена і постійна зміна здорової еклезіології повторюється в цій урочистій, інакше, промові, як трагічне відкриття, оскільки воно не може залишити байдужим Ymetera vulis, першого з сучасників Ymetera і скромного єпископа Халкідону, в якому вони були поставлені найбільше. основні основи жертовного служіння Престолу Костянтина в Церкві.

На щастя, Кесарія мала власного лева, але також щастя, що Цар міст має на чолі Безсмертну Сімку Вершину, Предстоятеля, Який з першої юності ти присвячуєш усе своє єство служінню Великій Церкві та її блаженству. початки. Ми маємо Патріарха, Який недарма і без особистої ціни вивів православну еклезіологію на шлях відступництва. Ми маємо Патріарха, Який був поряд зі Своїми попередниками і воскресив і воскрешатиме ще багато років у житті Великої Церкви всі її унікальні обов’язки, через які недільний організм жертовно служить протягом століть. Ми маємо свого Варфоломія Великого, який багато трудиться і страждає заради довіри цієї землі. Його аскетизм, Його боротьба, Його життя і Його стан є предметом турботи всіх Церков через звільнене служіння Церкви-Матері Константинополя».

У своєму виступі Етімол. Архонт Примікірій Етімол. Пан Адамантіос Комвопулос передав повагу та побажання Etimol. Архонт Екзарх пан Афанасіос Мартіну, Президент Братства Чиновників M.t.X.E. «Богоматір Паммакарістос», а потім, серед іншого, згадав таке:

«7 жовтня до війни між Росією та Україною по сусідству з нами, на Близькому Сході, додалася ще одна, яка призвела до сумних наслідків для цивільних, страждаючих і незахищених людей. Обидва конфлікти, на жаль, тривають, розділяючи планету з невизначеними майбутніми результатами.

Звичайно, вищезазначені події не можна зрозуміти незалежно від середовища, в якому живе людина. Цього року, у день молитви за захист навколишнього природного середовища, 1 вересня, у своєму посланні, Святіший Отче, серед іншого, Ви згадали, що «кожна війна є також війною проти будівлі, це серйозна загроза». природному середовищу» і ви повторили заклик «негайно припинити війну і почати чесний діалог». До миротворчого голосу Фанаріоса, який мудро нагадує, що «людина повинна бачити в обличчі свого ближнього свого брата і друга, а не свого інтригана і ворога», на жаль, досі не почули. Будемо сподіватися, що ваше зауваження про те, що «великі герої політики — це борці за мир», нарешті знайде вуха серед можновладців.

Фото: Нікос Папахрістоу


Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION