У рамках відкриття літніх таборів на острові Протіс, Вселенський Патріарх Варфоломій висловив свою підтримку та благословення дітям і дорослим, які дбають про їхнє дитинство та майбутнє. Він наголосив на важливості захисту, розвитку та життя дітей як міри суспільства, і підкреслив роль Церкви у цих питаннях.

Вселенський Патріарх бачить дитинство як міру суспільства

А.Т. Панайотіс, Вселенський Патріарх Варфоломій очолив сьогодні, у неділю, 9 липня 2023 року, Божественну літургію у Спасо-Преображенському патріаршому та ставропігійному монастирі Першого Княжих островів. На території монастиря, на вершині пагорба острова, щоліта діють дитячі табори Патріархату, де розміщуються діти Громади і не тільки.

Після Божественної Літургії Його Святість звершив Чин освячення з нагоди початку нового табірного сезону, поблагословивши групу дітей та їхніх супроводжуючих, цього разу з румунської громади, які в ці дні також гостюють у «Педополісі». як відповідальність за його функціонування. Потім він виконав Трисагіо за упокій душі пана Єргета з роду Симеона Сініосоглу перед його гробницею, яка знаходиться у дворі монастиря.

Одразу після цього, на подвір’ї монастиря, президент ради директорів ім Асоціації «Педополіс» Євген. пані Марії Апостоліду та директора Etimol. Пан Діамантіс Комвопулос привітав Його Святість та всіх присутніх теплими промовами та згадав про проекти ремонту та модернізації літніх таборів, які здійснюються опікою Патріархату та за сприяння церковних громад міста, а також багато названих і анонімних жертводавців. Опісля головний ескорт групи молодих емігрантів з Румунії, які співали та танцювали грецькі традиційні танці на честь Його Святості, висловили свою щиру подяку Його Святості за гостинність .

У своєму слові Святіший Владика тепло привітав дітей та їхніх супроводжуючих, привітавши їх із підготовленим і проведеним заходом. Звертаючись зокрема до товаришів по групі, він привітав їх за знання дітьми грецької мови та за збереження традицій нашого народу.

«Милосердний Бог вимагає від нас і цього року святкувати відкриття літніх таборів на острові Протіс на 2023 рік, зслуживши Божественну Літургію. Божественна Літургія є серцевиною життя Церкви, джерелом нашої віри, любові та надії. Воно втілює те, що дає нам Христос, і розкриває нашу вічну долю.

Ми дуже раді вітати групу дітей з румунської громади з двома супроводжуючими жінками.

Дорогі наші діти, ми впевнені, що ви проведете безтурботні дні канікул в нашому історичному Дитячому містечку, яке розташоване в будівлі Спасо-Преображенського монастиря Сотірос Протіс. Ви будете насолоджуватися сонцем і морем, грою, прекрасною природою. Керівники табору та ваші супроводжувачі подбають про те, щоб усе пройшло гладко, ви відкриєте для себе багато цікавого, важливість солідарності, командного духу та волонтерства, силу молитви, яка прикрашає наше життя та виховує в нас творчість, братерство та дух віддавати ближньому.

Дуже важливо в цьому прекрасному періоді вашого життя, дитинстві та юності, пізнати справжні речі, які супроводжуватимуть вас усе життя, нададуть сенсу та орієнтації вашим пошукам. Ви почуєте і відчуєте правду тут, далеко від шуму світу. Ми впевнені, що у вас залишиться багато приємних спогадів.

Ми часто повторюємо, що наші суспільства оцінюють за тим, як вони бачать дитинство, за тим, що вони роблять для захисту, розвитку, життя та майбутнього дітей. У нашій Церкві охорона дитинства є заповіддю самого Христа, який закликав дорослих стати подібними до дітей, бо їм належить Царство Небесне (див. Мф. IX, 13-15 і Луки XI’, 15-15). 17).”

Тоді Його Святість висловив своє задоволення директору таборів за ефективну організацію Педодополісу, а також Раді директорів Асоціації Педодополіс «за його філантропічну та боголюбиву працю та за його неоціненний внесок у справу наших дітей» . Він також висловив особливу подяку Едіму. Пан Драгос Гавриїл Зісопулос, президент Союзу румунських греків і член парламенту країни, за його допомогу в присутності дітей з румунської громади в Педополісі, вдруге, а також Edim. п. Андреасу Андреу та Солону Хараламбусу за практичний інтерес до табору Патріархату.

Завершуючи свою промову, Вселенський Патріарх тепло по-братерськи обійняв Мака. Патріарха Румунії пана Даниїла та патріарші побажання та благословення дорогому румунському народу.