Архієпископ Панагіотіс очолив Божественну Літургію на острові Імбро в Греції. Під час літургії присутніми були місцеві представники церкви та громади, архієрей згадав історію каплиці та підкреслив важливість збереження історії та традицій острова. Він також наголосив на тому, що місцеві жителі мають пов’язаність з імбрійськими звичаями та традиціями, незалежно від того, де вони проживають.

Візит Патріарха Панагіотіса до Мармаро: Божественна Літургія в каплиці Святого Ніколаоса та збереження історії та традицій Імбро

А.Т. Патріарх Панагіотіс очолив уранці у вівторок на Діякаїнісімос, 18 квітня 2023 р., Божественну Літургію, яка була відслужена в каплиці Святого Ніколаоса в Мармаро, Імбро.

Преподобний Митрополити Імбро і Тенедос пан Кирилл, пан Хризостом Мирон і пан Антим Александрупольський, Ендім. Мер Александруполіса пан Йоанніс Замбукіс, учні шкіл Імбро, а також велика кількість віруючих з Агрідії, Скінуді та інших сіл острова Егейського моря.

Пастир острова запропонував Його Святості пам’ятну форму, підготовлену єпархією з першої Пасхи, яку Вселенський Патріарх святкував в Імбро в 2013 році, а відразу після цього, в зеленому дворі каплиці, преп. Митрополит Мирон у своїй короткій промові торкнувся історії Храму та ширшої території Мармароса.

У своєму запереченні Його Святість вказав на приголомшливу атмосферу, яка панувала під час Божественної Літургії в цій маленькій і віддаленій каплиці, і підкреслив важливість віри в Христа та Його Церкву, а також збереження історії та традицій Імбро. І додав:

«Те, що сьогодні організували святий Мирон і святий Імброс і Тенеду, є доказом великої любові до Імброса та його звичаїв і традицій. Святий Мирон звертався до історичних подій минулого. Треба знати свою історію, шанувати своїх предків, пам’ятати і приємне, і неприємне, намагатися повторити і увіковічнити приємне, уникати неприємного, що пережили в минулому. Звичайно, поки це залежить від нас. Суть полягає в тому, що ми повинні бути пов’язані з Імбро та імбрійськими звичаями та традиціями, незалежно від того, живемо ми постійно тут, у Імбро, чи живемо в Константинополі, чи далі, за кордоном, оскільки, на жаль, багато хто з нас були змушені переїхати звідти під час каменю років Імвроу, після ’64, коли Імвріо негайно пішов, протягом кількох днів, протягом кількох тижнів, але ностальгія, як я багато разів казав цими днями у своїх промовах, ностальгія та бажання імбрійців повернутися на своє місце, навіть якщо лише на деякий час, ніколи не зникали. Сьогодні давайте пообіцяємо собі, один одному та своєму місцю в Імбро, що ми цього не забудемо».

Опісля Патріарх, Первосвященики, духовенство та вірні сиділи на подвір’ї Храму та під звуки традиційної музики Імбріо смакували місцевими частуваннями та традиційною випічкою.