Духовенство УПЦ МП звинуватило митрополита Антонія (Паканича) в спробі перетворити Церкву на закриту організацію та відмові в діалозі з іншими Помісними Церквами та державною владою. Заява звертає увагу на його відеозвернення, у якому ні разу не було згадано російську агресію, військові злочини та героїчну боротьбу українського народу. Духовенство закликає Онуфрія ініціювати скликання собору для розірвання з РПЦ та відновлення діалогу.

Частина духовенства заявила про перетворення Церкви на закриту структуру

Частина духовенства УПЦ МП звинуватила керуючого справами Української Православної Церкви МП митрополита Бориспільского і Броварського Антонія (Паканича) в тому, що він перетворює Церкву на закриту структуру, яка відкидала б саму можливість діалогу як з державною владою, так і з іншими Помісними Церквами, і прагне перетворити духовенство на мовчазний та покірний натовп, який бездумно виконує усі вказівки «керівництва УПЦ».

Про це йдеться в листі духовенства, яке раніше звернулося до очільника УПЦ МП Онуфрія, щоби ініціювати негайне скликання собору, на якому має відбутися реальне, а не ефемерне розірвання з РПЦ.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Вони зазначають, що 28 липня Антоній (Паканич) оприлюднив на платформі Youtube відеозвернення, в якому, зокрема, піддав нищівній критиці відкритий лист духовенства УПЦ МП до Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України.

Вони зауважують, що митрополит Антоній у своєму зверненні жодного разу навіть не згадав ані про російську військову агресію, ані про військові злочини російських військових, ані про героїчну боротьбу українського народу проти окупантів. “У своїх публічних промовах він наполегливо уникає навіть самого словосполучення «російська агресія». Окрім можливих зачитувань ним офіційних текстів, прийнятих Священним Синодом, особисто від себе він взагалі нічого публічно про це не говорив за весь час війни! З його вуст зазвичай лунають лише евфемізми: «важкі часи», «випробування, «спокуси» тощо”, – зазначають автори.

За їхніми словами, згідно з діючим Статутом про управління Української Православної Церкви, до всеукраїнської пастви мають право звертатися Собор УПЦ, Собор єпископів УПЦ, Священний Синод УПЦ та Предстоятель УПЦ (див., наприклад: розділ IV, п. 7 и; розділ V, п. 9 ж). Митрополит Антоній не є ані Собором, ані Синодом, ані Предстоятелем. Згідно зі Статутом УПЦ, митрополит Антоній не має жодного права формулювати та оприлюднювати офіційну позицію всієї Церкви. Тому всі його заяви слід сприймати лише як приватну думку. Цілком очевидно, що митрополит Антоній намагається видати свої власні міркування за позицію всієї Церкви.

“Людина, яка сама відкрито порушує Статут УПЦ та узурпує владу в Церкві, безапеляційно звинувачує у порушенні канонічних норм тих, хто відкрито говорить про проблеми УПЦ. Звучить абсурдно, але є саме так. Вважаємо, що єпископи, священники та віряни УПЦ мають з усією серйозністю поставитися до цієї загрози”, – зазначають автори заяви.

Вони заявляють, що “не можна допустити перетворення живої Соборної Церкви на закриту секту, в якій пригнічується свобода, а замість любові панує жорсткий диктат”.

Як повідомляла РП, представники духовенства УПЦ МП закликають Онуфрія ініціювати негайне скликання собору, на якому має відбутися реальне, а не ефемерне розірвання з РПЦ.