Українська делегація, очолена митрополитом Білоцерківським Євстратієм, відвідала Вселенського Патріарха Варфоломія в Істанбулі, щоб вітати його з іменинами та передати повідомлення та подарунки від Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Під час зустрічей і богослужінь відбулися обмін вітаннями та духовне спілкування, а Патріарх Варфоломій висловив підтримку українському народу, постраждалому від конфлікту з Росією.

Вітання Вселенському Патріарху Варфоломію з нагоди іменин та зустрічі з делегацією з України

11 червня, коли за новоюліанським календарем Церква вшановує пам’ять святих апостолів Варфоломія і Варнави, Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій відзначає іменини.

З благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія митрополит Білоцерківський Євстратій прибув з візитом до Вселенського Патріархату, щоби від імені Предстоятеля і Православної Церкви України передати вітання Предстоятелю Церкви-Матері Константинопольської – Вселенському Патріарху Варфоломію.

Також від імені Української держави у Вселенському Патріархаті на урочистих заходах перебували голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський, посол України в Турецькій Республіці Василь Боднар, генеральний консул України в Стамбулі Роман Недільський.

10 червня 2023 р. митрополит Євстратій зустрівся з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм у його робочому кабінеті. Він передав Патріарху письмові вітання від Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, а також пам’ятні подарунки. Під час тривалої докладної розмови, яка відбулася після цього, митрополит Євстратій розповів Його Всесвятості про поточні події у релігійному та суспільному житті України, а також про підсумки праці Архієрейського Собору ПЦУ, який відбувся наприкінці травня. Патріарх передав слова духовної та моральної підтримки для українського народу, який страждає від несправедливої агресії з російського боку. Він був глибоко засмучений через трагедію, спричинену знищенням російськими окупантами Каховської дамби, та висловив співчуття і запевнення у молитві про всіх невинних, хто постраждав від цього варварського акту.

Того ж дня у своєму робочому кабінеті Вселенський Патріарх Варфоломій прийняв державних представників від України.

10 червня ввечері у монастирі на честь Ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» в Стамбулі відбулася Велика вечірня, служіння якої очолив Його Всесвятість Патріарх Варфоломій. Під час богослужіння у храмі молилися численні гості та паломники, зокрема і група прочан з Волині. Після служби у дворі монастиря Патріарх приймав вітання від усіх бажаючих. Завершився день трапезою, на яку були запрошені і митрополит Євстратій та офіційні представники України.

11 червня ранком у Патріаршому храмі святого великомученика Юрія Переможця на Фанарі у Царгороді відбулися урочисті богослужіння – Велика утреня та Божественна літургія, які за чином хоростасії (предстояння архієрея на кафедрі в центрі храму) очолив Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій. Окрім численних парафіян, гостей та паломників у храмі були присутні офіційні представники Єрусалимського Патріархату – архієпископ Антідонський Нектарій, Грузинського Патріархату – архієпископ Дманіський і Агарак-Таширський Зенон, Православної Церкви України митрополит Білоцерківський Євстратій, а також митрополит Тетовський і Гостіварський Йосиф, який представляв Охридського Архієпископа Стефана. Також у храмі молилися численні ієрархи Вселенського Патріархату. На богослужінні та всіх урочистих заходах цього дня також була представницька делегація від України у попередньому складі.

Після завершення богослужіння від імені повноти Вселенського Патріархату зі словом вітання до Його Всесвятості Патріарха Варфоломія звернувся старець митрополит Халкидонський Еммануїл. Після подячної промови, яку виголосив Патріарх, були зачитані вітання від Помісних Церков – Єрусалимської, Грузинської та Української, а також вітання від Охридського Архієпископа.

Завершилися урочистості прийняттям, під час якого спілкування продовжилося у неформальній атмосфері. Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній телефоном поспілкувався з Його Всесвятістю, особисто засвідчивши найкращі побажання від себе особисто та від Православної Церкви України. Патріарх Варфоломій сердечно подякував за вітання, лист і пам’ятні дарунки і запевнив у своїй незмінній молитві та підтримці для Церкви і народу України.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної