Всесвятійший Патріарх Варфоломій отримує щирі привітання з днем народження від православних вірних з Тернопільщини. Прихожани УПЦ/ПЦУ висловлюють вдячність Вселенському патріарху за його титанічні зусилля у збереженні єдності Святої Церкви в Україні та підтримку української держави в складних часах. Вони бажають Всесвятійшому міцного здоров’я та духовної сили на майбутнє і запрошують його до Тернопільщини.

Прихожани УПЦ/ПЦУ висловлюють вдячність Вселенському Патріарху Варфоломію за підтримку єдності Святої Церкви та української держави і гостинно запрошують Його Святість відвідати Тернопільщину

Ваша Святість, Всесвятійший Патріарх Варфоломію, православні вірні з Тернопільщини щиро вітають Вас з днем народження! Це особливе свято, яке Ви святкуєте вже в 83-й раз, несе радість, благословення та натхнення для подальшої праці на процвітання Православної Церкви та духовне збагачення людей.

Ми знаємо, що Ви здійснюєте надзвичайно важливу місію, зберігаючи єдність нашої Православної Церкви України та відстоюючи її правдивість у світі. Ви неодноразово висловлювали свою підтримку Україні, яка, на жаль, постійно зазнає нападів на свою незалежність та територіальну цілісність. Як главу нашої Православної Церкви, ми прохаємо Вас постійно молитися за нашу державу, Президента, її лідерів та народ.

З усіх Вселенських патріархів саме Ви, Ваша Святість, зробили найбільше для духовної незалежності православ’я в Україні, надавши Томос про автокефалію у 2018 році. Це відчутно підсилило нашу державну незалежність. Ми дякуємо Вам за Ваші титанічні зусилля, які привели до зцілення розколу та об’єднання трьох Церков: УАПЦ, УПЦ КП та УПЦ (в єднанні з МП). Хоча остання Церква, під тиском РПЦ, досі в основній своїй масі зберігає єдність з Росією, вона категорично відмовилась взяти участь у Об’єднавчому Соборі у грудні 2018 року.

Сьогодні ми бажаємо Вам, Ваша Святосте, міцного здоров’я, Божої благодаті, духовної сили та енергії для подальшої праці на благо всіх вірних православного світу. Хай Господь оберігає Вас, вашу паству від усяких лих і дарує духовну щедрість, мудрість та мир у душі на многії та благії літа!

Запрошуємо і гостинно чекаємо Вашу Святість до нас на Тернопільщину!

Біографічна довідка:

Варфоломій І
Святіший Вселенський патріарх, патріарх Константинопольський
Варфоломій І
Місце народження:
Патріарх Варфоломій (у світі Димитріос Архондоніс) народився 29 лютого 1940 року у селі на острові Гекчеада, Туреччина. За етнічним походженням – грек.

Освіта:
Закінчив середню грецьку школу Зографіон у Стамбулі. Після закінчення 1961 року Халкінської богословської школи на острові Хейбеліада висвячений у диякони під ім’ям Варфоломій. У 1961-1963 служив офіцером у турецькій армії.

1963-1968 рр. – Навчання в Папському східному інституті Григоріанського римського університету, в університетах Швейцарії та Німеччини. Був лектором у Папському Григоріанському університеті; доктор богослов’я Папського східного інституту (дисертація на тему канонічного права православної церкви).

Володіє грецькою, турецькою, англійською, італійською, німецькою, французькою та латиною.

Кар’єра священнослужителя:
Після повернення до Стамбула Варфоломія було призначено на посаду помічника декана Теологічної школи в Халки, де в 1969 році стає пресвітером. Патріархом Димитрієм І, який зійшов на престол у 1972 році, був призначений керуючим Патріаршим кабінетом.

25 грудня 1973 р. стає єпископом Константинопольської архієпископії з титулом митрополита Філадельфійського, з поєднанням посади керуючого Патріаршим кабінетом.

З березня 1974 року аж до своєї патріаршої інтронізації був членом Синоду та ряду синодальних комітетів.

У січні 1990 р. Варфоломій отримав сан митрополита Халкідонського та став найближчим помічником патріарха Константинопольського Димитрія І, після смерті якого очолив церкву.

22 жовтня 1991 р. обраний 232-м предстоятелем Константинопольської православної церкви. Повний титул: Його Божественна Всесвятість архієпископ Константинополя – Нового Риму та Вселенський патріарх. Чин інтронізації відбувся 2 листопада того ж року.

Суспільна діяльність:
Бере активну участь у міжнародних зустрічах із впливовими політиками з багатьох країн. Виступав на конференціях ООН, сесіях ЮНЕСКО, Європарламенту, Конгресу США, парламентів Греції та Польщі. Послідовно виступає за релігійну свободу та права людини, з його ініціативи проведено низку міжнародних конференцій, присвячених питанням міжцерковного та міжконфесійного діалогу. Значну увагу приділяє питанням захисту довкілля. Є почесним доктором понад 30 університетів світу.

Варфоломій I та Україна:
Візит в Україну на 30-ту річницю Незалежності України

16 жовтня 2020 року президент України Володимир Зеленський зустрівся з патріархом Варфоломієм і обговорив ситуацію на Донбасі та запросив до України. «Вдячний за все, що ви зробили й робите для України. Для нас важлива така підтримка на шляху до миру. Україна — тепла й привітна. Ми всі будемо дуже раді вашому приїзду, це буде дуже важливий візит для України», — зазначив Володимир Зеленський. Патріарх Варфоломій подякував за візит до Матері-церкви, який, за його словами, «приносить велику радість», і зазначив, що втішений тим, що в Україні поступово настає мир.

Візит присвячений до 30 річниці незалежності України. У Кінці травня 2021 року Вселенський патріарх запевнив паломників з України про свій візит до Києва. У цей же період Митрополит Халкедонський Еммануїл зустрівся з Керівником ОП України Андрієм Єрмаком і Митрополитом Епіфанієм (Думенком) та обговорив з ними питання візиту в Україну на 30-ту річницю Незалежності Вселенського патріарха Варфоломія.

20 серпня 2021 року Варфоломій прибув до Києва.

21 серпня Вселенський патріарх і митрополит Епіфаній вшанували жертв Голодомору і героїв російсько-української війни. Після цього в Михайлівському соборі Києва відбулась молитва подяки із Вселенським патріархом (доксологія).

22 серпня 2021 відбулось спільне богослужіння Вселенського патріарха Варфоломія та настоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія у Софії Київській.

24 серпня 2021 р. патріарх Варфоломій відвідав парад з нагоди 30-ї річниці з Дня Незалежності України.