Сьогодні, Свята Софія Київська стала свідком історичного моменту – винесення раки з мощами святого митрополита Рафаїла Заборовського. Митрополит Епіфаній очолив урочисту літургію, а віряни вперше отримали можливість висловити свої прохання до цього визначного святителя Православної Церкви.

Урочиста Літургія та Перша Молитва: Вперше Рака з Мощами святителя Рафаїла винесена для поклоніння в Святій Софії

У Святій Софії Київській: Вперше для поклоніння було винесено раку з мощами святого митрополита Рафаїла Заборовського

Сьогодні, 3 лютого 2024 року, Свята Софія Київська стала свідком історичної події – винесення для поклоніння раки з мощами святого митрополита Рафаїла Заборовського.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній очолив урочисту літургію, відзначаючи 5-ту річницю інтронізації та 45-річчя від Дня Народження. Надподією цього дня стало винесення святих мощей митрополита Рафаїла Заборовського – вперше віряни мали можливість поклонитись та висловити прохання до святителя Рафаїла.

Святитель Рафаїл Заборовський, канонізований нашою Святою Церквою у березні минулого року, відіграв ключову роль у боротьбі Київської Митрополії за автономію в часи царської російської влади. Очоливши Київську кафедру, митрополит відновив права і привілеї, надані українській Церкві, та став благодійником численних сакральних споруд, включаючи Андріївську церкву та Києво-Печерську лавру.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Під час літургії, митрополит Епіфаній виголосив промову, закликаючи до молитви за мир в Україні та згадав загиблих захисників і мирних жителів. Його слова вразили серця вірян, наголошуючи на важливості справедливого миру в незалежній Україні.

“Ми молимось, щоб Господь послав нам справедливий мир. Справедливий, а не будь-який мир, тому що мир у неволі нам не потрібен. Нам потрібен справедливий мир у своїй незалежній, єдиній Українській державі”, – звернувся у своїй промові до українців митрополит Епіфаній.

Ця історична подія не лише відзначила духовне сплетіння минулого та сучасності, але й згуртувала віруючих навколо спільної молитви за благополуччя рідної землі.

Святий митрополите Рафаїле, моли Бога за нас!