Предстоятель Православної церкви України Епіфаній (Думенко) відсторонив титулярного єпископа Шепетівського Адріана (Кулика) від виконання архієрейських обов’язків. Таке рішення ухвалене у зв’язку з “публічними свідченнями, на підставі яких титулярний єпископ підлягає обвинуваченню в порушенні, за яке канонічними правилами передбачене суворе покарання”. Мова йде про бійку з сусідкою в Києві.

30 жовтня телеканал ICTV опублікував сюжет про те, що єпископ Адріан (в миру – Руслан Кулик) нібито побив жінку, яка живе по сусідству. Причиною бійки, за словами жінки, нібито став її собака, який нібито заважав священнослужителю і його родині своїм гавкотом. Єпископ назвав цей інцидент “спланованою халепою”.

«Каюсь, що мій вчинок спричинив репутаційні та іміджеві втрати для всієї Православної церкви України. Єдине коротке пояснення з приводу інциденту – я заступився за маленьку жінку перед зухвалою хабалкою, яка зі своїм хлопцем з Донецька довгий час морально і психологічно тероризують мене і мою помічницю», – зазначив «ієрарх», додавши, що ці події коментувати не буде.”

Раніше архієрей заявляв, що не відчуває з приводу своїх дій жодних докорів совісті, і у нього «як у християнина та людини, повний спокій у душі». Кулик переконаний, що кадри, де він завдає жінці ударів кулаками, спеціально змонтовані, сюжет зроблено «в стилі гебельс-скабеєва-кисельов пропаганди», а журналісти «ліплять із “постраждалої” маленьку розп’яту дівчинку». «Ієрарх» ПЦУ заперечував, що проти нього відкрито кримінальну справу і стверджував, що коментар представників поліції – фейк, оскільки на його думку «сама постраждала не писала жодних заяв, не просила допомоги, вимагала лише відеозапису з камер спостереження».

Коментувати сам факт нападу на сусідку та описувати його подробиці Кулик не вважав за потрібне.

«Хочу лише зазначити, що як носій священицького сану, я відчуваю глибокий смуток, що мені “пощастило” потрапити в таку СПЛАНОВАНУ (стилістику автора збережено – Ред.) та спровоковану колотнечу. Дуже сумую. Однак у мене, як у християнина і чоловіка, повний спокій у душі, і немає докорів совісті», – так описав свій внутрішній стан «архієрей». Втім, наприкінці публікації Кулик заявив, що, побиваючи сусідку, він «заступився за маленьку, беззахисну жінку, мою помічницю і трудівницю, перед хабалкою-гренадером, яка психічно тероризувала і загрожувала їй виселенням, розправою та підвалами, коли їхні братушки прийдуть».

Хто ця «помічниця та трудівниця», яку Кулик захищав таким незвичайним чином, він не уточнив.

Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ