Скандал із архієпископом Мстиславом, який очолював Тернопільську та Хмельницьку єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, після танців і розваг із дівчатами та алкоголем у місцевому кафе, бійкою, візитом заміжньої жінки до нього додому, звільненням з церкви взагалі, набирає нових обертів. 

Колишнього гультяя-очільника Тернопільської і Хмельницької єпархій УАПЦ Мстислава поки що повернули тільки на Хмельниччину. У Тернопільську єпархію – ще ні. Хоча вже звільнили єпископа Віктора (Бедь), який після вигнаного Мстислава, став на його місце. Таке скандальне рішення з виправданням порушника церковних канонів, і відновленням на посадах, буквально збурило священиків Тернопільської єпархії, які в п’ятницю терміново зібралися радитися, яким шляхом іти далі. До них терміново з Києва виїхав предстоятель церкви Макарій.

На тих же зборах лунали ідеї про відхід до Київського патріархату частини єпархії. Тож найближчим часом на зібранні великої ради духівництва області мають ухвалити рішення, що робити далі. І сумнівно, що скандал обмежиться тільки Тернопільщиною. Бо думки парафіян УАПЦ стосовно Мстислава не надто поблажливі.

Предстоятель УАПЦ митрополит Макарій у телефонній розмові пояснив ТСН.Тижню, що рішення про поновлення Мстислава було ухвалене, бо, мовляв, у Хмельницькій єпархії тече дах і архієпископ-гульвіса єдиний, хто може його відремонтувати.

 

Запропонував архієрейський собор, у нас соборноправна церква, і дали йому випробовування – там є приміщення єпархіальне, вже все тече, і якщо будуть згодні священики, він має зробити те приміщення”, – сказав Макарій.

Пояснив, що, мовляв, більше нікого не знайшли, “бо зараз ніхто не хоче трудитися”.

Власне, очільник УАПЦ каже, що дав Мстиславу черговий останній шанс. Він буде правити Хмельницькою єпархією вже без претензій на Тернопільську.

Хоча, чи може змінитися людина, яка перебуваючи в такому сані, систематично порушує канони церкви. Порушує навіть після загулу в нічному клубі, порушує вдома з жінкою замість покаяння в монастирі, порушує навіть уже після оприлюднення цієї інформації. 24 лютого на річницю пам’яті спочилого очільника УАПЦ Мефодія, іще перебуваючи поза штатом церкви, Мстислав прийшов до церкви напідпитку.

Раніше, на Пасху, заручившись підтримкою місцевої організації УНСО, архієпископ Мстислав намагався силою потрапити до храму, щоби провести службу, проте в останній момент відмовився від цієї ідеї. Але щось підказує, що цей монах Мстислав іще дасть підстави згадати про себе.