У Великодню ніч з 15 квітня на 16 квітня  та зранку в кафедральному храмі Різдва Христового в м. Тернопіль Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви відбулися урочисті Великодні богослужіння з хресним ходом навколо храму, під час якого радісно і дзвінко лунали великодні піснеспіви та гучне «Христос Воскрес!», а у відповідь – «Воістину Воскрес»!

З Благословіння Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви Великоднє богослужіння очолив митрофорний протоієрей Анатолій Залізницький, а нічну літургію – протоієрей Петро Заяць у співслужінні ігумена Симеона Волошина, протоієрея Ігоря Прийдуна, протоієрея Юрія Свідерського та протодиякона Івана Зайця. Також були відслужені дві ранкові божественні літургії. Першу очолив протоієрей Ігор Прийдун у співслужінні протоієрея Романа Наконечного, а другу – митрофорний протоієрей Анатолій Залізницький у співслужінні Володимира Ільчишина, протоієрея Петра Зайця  та протодиякона Петра Рубльовського.

Під час богослужінь поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, БлаженнійшогоМакарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тернопільською єпархіями.

У молитві до Господа Бога, духовенство, просило миру, щастя і благополуччя для українського народу і України, чимшвидшої перемоги Української Армії над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, за збереження життя кожного українського воїна, добровольця, волонтера і мирних громадян, що у наші дні боронять Вітчизну нашу від московських ординців на Сході України, за дарування українцям національної і духовної єдності та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.

В ході святкового богослужіння, згідно православної церковної традиції, духовенством було освячено артос, паски та дари у великодних кошиках, які з любов’ю у Христі принесли прихожани.

Відтак, з вітальним та повчальним словом до парафіян звернулось духовенство кафедрального храму, яке наголосило на святості і значущості великоднього свята – Світлого Воскресіння Христового, та передало вітання від керуючого Тернопільською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви Преосвященнійшого Віктора (Бедь).

По завершенню нічної літургії за заслуги перед УАПЦ було здійснено ряд церковних нагород, а саме: Губерського Валерія Вікторовича орденом святого Юрія Переможця ІІІ ступеня, благословенними грамотами Бабій Людмилу Борисівну, Радібова Тимофія Ігоровича та Зайця Борисв Івановича.

Хід богослужінь супроводжувався церковним співом під керівництвом кафедрального регента Галини Іванової.

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ