12 травня 2022 року, коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять великого подвижника та святого ХХ століття  – преподобного Амфілохія Почаївського, у його рідному селі – Малій Іловиці на Шумщині, відбулися архієрейські богослужіння. У Свято-Амфілохіївському храмі с. Мала Іловиця, що збудований на тому самому місці, де заповідав преподобний, було звершено Божественну літургію.

На запрошення керуючого Тернопільською єпархією архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора молитовно розділити радість свята також прибули єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло та єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Павло.

Високопреосвященнійшим владикам співслужили Шумський благочинний протоієрей Миколай Бабій, завідувач єпархіальної канцелярії протоієрей Володимир Зубілевич та представники духовенства кількох єпархій Православної Церкви України. Вшанувати пам’ять преподобного Амфілохія до Малої Іловиці прибуло чимло паломників.

Перед Літургією владики освятили ікони Ісуса Христа, Богородиці та чотирьох євангелістів на Царських вратах монастирського храму.

По Літургії архієреї звершили чин малого освячення води, після якого разом із духовенством і паломниками хресним ходом рушили довкола храму.

Наприкінці архієпископ Нестор виголосив коротку проповідь, у якій розповів про преподобного Амфілохія, подякував владикам за спільне богослужіння і поблагословив паломників.

Більше фото з події – на сторінці єпархії у фейсбуці.