Український Президент Володимир Зеленський підписав закон про зміну дати святкування Різдва на 25 грудня замість 7 січня. Ця ініціатива сприятиме уніфікації святкування з багатьма іншими країнами та підкреслить важливі дати в історії України.

Законопроект про перенесення дати Різдва підписав Президент Зеленський

Український Президент Володимир Зеленський реалізував зміни в даті святкування кількох національних свят. 28 липня 2023 року, в День Хрещення Русі, були підписані закон №9431 “Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України” і указ №455 “Про внесення змін до деяких указів Президента України”.

Згідно з новими змінами, Різдво офіційно святкуватимуть замість 7 січня – 25 грудня, відповідно до нового стилю. Також були змінені дати інших свят:

  • День українського козацтва та День захисників і захисниць перенесені з 14 жовтня на 1 жовтня;
  • День української писемності та мови, замість 9 листопада – 27 жовтня;
  • День хрещення Київської Русі-України і День української державності, замість 28 липня – 15 липня;
  • День усиновлення, замість 30 вересня – 17 вересня;
  • День сім’ї тепер буде відзначатися 15 травня.

Законопроект про перенесення святкування Різдва, Дня української державності та Дня захисників і захисниць України був підтриманий Верховною Радою 14 липня.

Ці зміни сприятимуть зміцненню національної ідентичності та злагодженості між національними святами українців. Запровадження нового стилю для святкування Різдва сприятиме уніфікації з Різдвом, яке відзначається в багатьох країнах світу. Ці зміни також підкреслюють важливі історичні події України, які нині будуть відзначатися на нових датах, зближаючи українців та посилюючи національний дух.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Ця ініціатива Президента сприймається з розумінням серед громадян України, адже вона не тільки сприятиме єдності українців, але й надасть можливість відзначати важливі дати народної історії у більш згуртованому колі. Перенесення свят на новий стиль може стати ще одним кроком до зміцнення національної свідомості та глибшого відчуття патріотизму серед українців.