Робоча група, яка вивчає правомірність використання комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври московським патріархатом, нещодавно зафіксувала низку порушень, що є підставами для припинення оренди святині

Про це в телемарафоні розповів голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко, передає “Еспресо.Захід”.

За його словами, ситуація з Почаївської лаврою – непроста, адже є проблема в угоді, яка так сформульована, що розірвати її вкрай складно.

“Тут є подвійний аспект цієї проблеми. В першу чергу це є національна безпека і моральний фактор, а з другої сторони це є юридичні нюанси. Так, на жаль, ще в 2003 році Янукович уклав незаконну угоду, що нашу святиню передали московській церкві на 49 років, тобто до 52 року. Звісно, що це порушення, потрібно його оскаржувати і є для цього всі підстави”, – сказав Головко.

Очільник облради також зазначив, що під час виїздного засідання робоча група виявила низку порушень. Зокрема, це те, що, окрім Почаївської святині, на території також добудовано нові споруди.

“Це є порушення архітектурного ансамблю, порушення історичної пам’ятки. Це є всі підстави негайно розірвати цю угоду”, – наголосив Головко.

Він також додав, що виявлено факти і незаконного відібрання комунальної власності в громади до московської церкви та незаконного переведення земель.

  • Варто зазначити, що окрім УГКЦ та УПЦ МП, на Почаївську лавру також претендує Православна церква України. Однак у Міністерстві культури та інформаційної політики ще не визначитися щодо того, як вирішити цю суперечку.
  • Також нещодавно голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко повідомив, що під час виїзного засідання робоча група зафіксувала низку порушень, що є підставами для припинення оренди Почаївської лаври.