У 28-у річницю з дня упокоєння Святійшого Патріарха Володимира, Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив заупокійну літію біля його могили на Софійській площі в Києві. Стаття нагадує про видатну постать Патріарха Володимира, його боротьбу за віру та визволення Української Церкви, а також про трагічні події, пов’язані з його похованням.

Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України вшанував пам’ять великої постаті

14 липня 2023 року, у 28-му річницю з дня упокоєння Святійшого Патріарха Володимира (Романюка), Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив заупокійну літію біля його могили, яка знаходиться на Софійській площі в Києві.

Його Святості співслужили духовенство Володимирського собору.

Святіший Патріарх Володимир (Романюк) – другий Патріарх Київський і всієї Руси-України, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату (1993–1995).

Непростий шлях Патріарха Володимира розпочався із заслань у радянських концтаборах. Саме там він повністю вивчив Біблію, таємно перечитав багато релігійної літератури. Перебуваючи в концтабірних умовах, він ухвалив для себе доленосне рішення: на волі стати священником.

Був одним із фундаторів Української Православної Церкви Київського Патріархату. На Всеукраїнському Православному Соборі 21 жовтня 1993 року обраний Патріархом (інтронізований 24 жовтня у Софійському соборі).

Помер 14 липня 1995 року. Патріарха Володимира планувалось поховати на території Святої Софії, але ця спроба закінчилася масовими сутичками з міліцією та внутрішніми військами, бо тодішня влада активно підтримувала лише Церкву Московського Патріархату і не дозволила ховати Українського Патріарха на території головної святині нашого народу. Через напад із боку міліції тіло патріарха не вдалося занести безпосередньо на територію Софійського собору і воно було поховане під дзвіницею.

Події 18 липня 1995 року увійшли в історію як “чорний вівторок”.

Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душу спочилого Патріарха Володимира в оселях праведників. Вічна пам’ять і Царство Небесне.