Десять українських військових капеланів успішно завершили двотижневе навчання, спільно з британськими колегами, яке спрямоване на подальший розвиток капеланства у військових силах України. Курс надавав їм необхідні ресурси та знання для надання духовної та пасторальної підтримки особовому складу під час військових операцій. Це співпраця підкреслює важливу роль капеланів у збереженні морального компонента бойової потужності.

Десять капеланів отримали нові навички у першому курсі в армії Великої Британії

Українські військові капелани проходять навчання від британської армії
Десять українських військових капеланів завершили двотижневе навчання разом зі своїми колегами з Великої Британії у першому такого роду курсі.

Два українських військових капелани в аудиторії під час навчального заняття, організованого британським військом.

Десять українських військових капеланів завершили двотижневе навчання разом зі своїми колегами з Великої Британії у першому такого роду курсі.
Програма спрямована на подальший розвиток капеланства, чиї члени розміщуються на передовій, щоб надавати важливу духовну та пасторальну підтримку особовому складу.
Капеланство є “важливою здатністю для українських командувачів”, каже генерал-капелан британської армії.
Українські військові капелани закінчили перший курс такого роду, який проходив на території Великої Британії.

За останні два тижні десять капеланів впроваджувалися в ряди Королівського військового департаменту капеланів британської армії, щоб дізнатися більше про надання духовної підтримки, духовної підтримки та морального керівництва під час військових операцій – і післявоєнного відновлення, яке настає.

Тепер вони будуть розміщені на передовій в конфлікті України з Росією, де їх завданням буде надіятися на відновлення духу і підтримка бійців у боротьбі за повернення суверенної території України.

Курс, який розробили британські військові капелани з підтримкою Збройних Сил Великої Британії в рамках Операції Орбітал, був запропонований Збройними Силами України відповідно до їхнього запиту, з метою забезпечити учасникам релігійні та практичні ресурси, необхідні для підтримки особового складу у найскладніших аспектах операцій – від втрати та втрат до проблем з психічним здоров’ям.

Священик Майкл Д. Паркер, генерал-капелан, сказав:
Це було найвище визнання мати змогу співпрацювати з нашими українськими партнерами для розуміння капеланства в умовах високоінтенсивної війни. Разом ми розглянули ключову роль морального компоненту бойової потужності та місце, яке капелани відіграють у контролі та підтримці цього. Вони змогли навчити нас так само багато, як і ми змогли навчити їх.

Здатність надавати пасторську підтримку, духовну підтримку та моральне керівництво зробила капеланство критичною здатністю для українських командувачів. Капелани є у великому попиті і це по-справжньому вкрай вражає, коли тебе просять підтримувати їх у поглибленні розуміння їх ролі в рамках війни. Ці десять капеланів відповіли на заклик своєї нації; вони вже не просто наші міжнародні партнери, вони – наші колеги й друзі. Молюся, щоб Бог благословив, охороняв і керував ними під час їх повернення в Україну.

Наразі в українській військовій капеланській службі, яка була офіційно створена у 2021 році, налічується 160 капеланів різних віросповідань, але планується збільшити їхню кількість до 738 для забезпечення наявності духовної й пасторальної підтримки у різних підрозділах, лікарнях та навчальних закладах.

Священик Робін Річардсон, капелан Королівського військового департаменту капеланів, був відповідальний за розробку програми. Він сказав:
Де б не було людей, вони потребують духовної підтримки, морального керівництва та пасторської догляду, які капелани надають, чи то в підрозділах, лікарнях або навчальних закладах.

Ці служителі володіють вірою, яка змушує їх виходити зі своїх дверей, неозброєними, перед будь-яким ворогом, щоб надати допомогу людям усіх віровчень. Вони працюють в умовах, які ми ніколи не могли собі уявити, використовуючи свою віру, щоб підтримувати тих, хто навігується у хаосі війни й робить все можливе, щоб надати солдатам надію.

Надіємося, що планування, релігійні та пасторальні ресурси, а також практичний досвід, які ми надали, зроблять їх ще більш ефективними в їхній роботі на передовій.

Велика частина успіху цього навчання полягає в тому, що ми навчаємося одне від одного. Ми вивчаємо, як краще служити іншим у складних умовах, і я впевнений, що це сприятиме подальшому розвитку капеланства як ключової складової українських військових сил.

Джерело – Cookies on GOV.UK