22 жовтня 2023 року, Українська Православна Церква Київського Патріархату святкувала 28-му річницю інтронізації свого Предстоятеля, Святішого Патріарха Філарета. Святкова літургія та спільні молитви відбулися у Володимирському патріаршому кафедральному соборі міста Києва, де присутні богослужіння відзначили палкою вірою та спільними молитвами за мир та перемогу України.

Святкування 28-ї річниці інтронізації Святішого Патріарха Філарета

22 жовтня 2023 року Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначає 28-му річницю інтронізації свого Предстоятеля – Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

З цієї нагоди, сьогодні, у неділю 20-ту після П’ятидесятниці, у Володимирському патріаршому кафедральному соборі міста Києва було звершено Божественну літургію, яку очолив Святійший Патріарх Філарет.

Напередодні воскресного дня, 21 жовтня, Предстоятель відслужив у соборі всенічне бдіння.

За урочистими богослужіннями Його Святості співслужили митрополит Фалештський і Молдовський Філарет, архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Одеський і Балтський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, єпископ Ришканський і Окницький Авів та духовенство з різних єпархій.

На запричасному до парафіян зі словом проповіді звернувся священник собору протоієрей Олександр Шмуригін.

За Божественною літургією підносились посилені молитви за Україну, наших воїнів-захисників та весь побожний український народ. Духовенство і віряни підносили свої молитви, щоб Господь Бог звільнив Україну від нашестя російських чужинців-окупантів, захищав, оберігав та зміцнював дух наших героїв-захисників, а також подав українському народові благословенний справедливий мир і перемогу.

Наприкінці літургії було звершено подячний молебень.

Від імені архієреїв, духовенства і парафіян Київського Патріархату Предстоятеля привітав архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій.

Архієпископ Андрій подарував Його Святості просфору та букет квітів.

Дякуючи присутнім за привітання Святійший Патріарх виголосив слово.

“Ваші преосвященства, всечесні отці! Насамперед, я дякую вам, що ви приїхали до Києва в цей день, для того, щоб привітати мене з цією датою.

Треба всім нам пам’ятати, що Бог не десь там на небесах, а Бог всюду, серед нас. І те, що Бог попустив ці біди Україні, у багатьох виникає питання – чому? Чим згрішив український народ, що Господь попускає такі страждання? Не згрішив український народ, але Господь попускає нам біди, щоб показати нам – хто ми є? Готові ми на самопожертву чи ні? Ось ці обставини, в яких ми зараз живемо, свідчать про те, що українці можуть віддавати свої життя, свою душу за рідну землю, за Україну, за свою Вітчизну.

Пам’ятайте слова Ісуса Христа, Який сказав: “Нема більшої любові, як хто душу свою покладе за ближніх своїх”. Скільки добровольців пішло на схід, для чого? Для того, щоб, не жаліючи життя, захищати свою рідну землю, свій народ. Воїни своє життя не жаліють, а життя свого народу захищають до смерті. Зглянеться Господь на це чи ні? Я думаю, що зглянеться Господь, Він побачить жертовність українського народу. І за цю жертовність, за цю любов до України Господь дасть нам перемогу. Не сумнівайтесь, перемога буде нашою!

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Як я вже багато разів говорив – перемога буде нашою, бо з нами правда, а раз правда з нами, то з правдою Бог, а Бога ніхто не переможе! Ми не маємо ніякого сумніву, що ми переможемо і агресора прогонимо з соромом, з соромом буде він втікати від українців.

Ми будемо молитись Господу, щоб Він був з нами, щоб він допомагав, захищав нашу Україну і привів наше життя до миру, злагоди і благоденства” – сказав у своєму слові Патріарх.

Многоліттям Святійшого владику привітали Патріарший хор і кліросний хор Володимирського собору, які прикрасили сьогоднішнє богослужіння своїм співом.

Після літургії Предстоятель у соборі отримав численні вітання від наших воїнів-захисників та парафіян.