Митрополит Нестор Писик очолив святкове богослужіння, яке складалося з полунощі, хресного ходу, Великодньої утрені та Божественної літургії святителя Іоана Золотоустого. Після завершення літургії усі отримали благословення та змогу привітатися один з одним із святом “Христос Воскрес!”.

Митрополит Нестор очолив Пасхальне богослужіння в Тернополі

Українська православна церква святкує найбільше свято року – Світле Христове Воскресіння. Це свято символізує перемогу добра над злом, світла над темрявою та вічне життя. У цей день усі вірні збираються у храмах, щоб святкувати разом та згадувати події, які сталися майже 2 тисячі років тому.

Одним з головних представників церкви в Україні є митрополит Нестор. Його Високопреосвященство очолив Пасхальне богослужіння 16 квітня 2023 року у каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени в Тернополі. Святкове богослужіння складалося з полунощі, хресного ходу, Великодньої утрені та Божественної літургії святителя Іоана Золотоустого.

Урочистості розпочалися незадовго до опівночі, коли митрополит разом з духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід навколо храму. Це символізувало закритий Гріб Господній. Після закінчення хресного ходу, у храмі розпочалася Пасхальна утреня. Вперше цього року було виголошено: “Христос Воскрес!”. Це означало початок святкування Світлого Христового Воскресіння.

Під час утрені митрополит Нестор прочитав Оголосительне слово святителя Іоана Золотоустого. Це Пасхальна проповідь, яку виголошував великий учитель Церкви ще у ІV столітті, щороку читається у храмах у день Світлого Христового Воскресіння.

Після завершення утрені розпочалася Божественна літургія, під час якої було звершено святкове причастя. Митрополит Нестор був головним священнослужителем цієї літургії. Він очолював розпалення свічок від Світла Христового, яке символізує воскресіння та присутність Бога серед нас.

Після закінчення Божественної літургії усі вірні отримали благословення та змогу привітатися один з одним із святом “Христос Воскрес!”. Також було проведено благодійний ярмарок, а голова Церкви подякував усім за участь у святкуванні та закликав до миру та злагоди.

Це свято є одним з найбільших для українських православних християн і є символом надії та віри у перемогу добра над злом, світла над темрявою та вічного життя.