Вперше за довгий період історії Миколаївський храм відзначив українську молитву, що стало символом духовного продовження української ідеї та віри в часи випробувань під час україно-російської війни. Митрополити та духовенство висловили єдність з Православною Церквою України та закликали до єднання духовних сил.

Пророчі слова Митрополита Мефодія, виголошені у Києві, здійснилися у молитві на Тернопільщині – відновлено українську молитву після 191 рік вимушеного мовчання. Духовне продовження: Віра, Хрест, та Любов до України!

У неспокійний період української історії, коли дух нації випробовується вогнем війни, один з найважливіших символів відродження – це українська молитва. Довгі роки Миколаївський храм, який служив не тільки святковим, але і духовним центром РПЦ на Тернопільщині, накінець 6 грудня 2023 року, вперше за 191 рік існування, відчув силу рідної мови та віри.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Мефодій (Кудряков):
“Йти українським шляхом, бути вірним українській ідеї це хрест. Але це і благословення Боже. Нам важко. Але історичні випробування попускаються нам Богом через Його особливу любов до України.”

Слова Предстоятеля УАПЦ (2000-2015) Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Мефодія (Кудрякова) стали ніби живим вогнем, що освітив темряву військових подій наживо – ось тут, на рідній малій Батьківщині, Його Блаженства, Тернопільщині. Слова промови про духовність та віру в українські ідеали виголошені ще у 2010 в стінах Андріївського Кафедрального Собору Києва – відзеркалилась в світлі ікон та свічок Миколаївського Собору Кременця і це відчув кожен вірянин присутній на святковому Богослужінні.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

6 грудня 2023 року, українці відновили традицію молитви на рідній мові в Миколаївському храмі вперше за майже два століття.

Це духовне відродження стало не лише актом віри, але й голосом патріотичного об’єднання. Представники Київської Церкви засвідчили підтримку ПЦУ та закликали до збереження українського духу.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл Зінкевич закликав до єднання та любові один до одного.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл Зінкевич:
“Ми, сьогодні з цього храму нікого не виганяємо, ми просто кажемо: тут буде український дух, тут буде дух Христовий, тут буде дух Любові, дух великої віри в щасливе майбутнє нас українців!”

Ці слова несуть в собі не лише духовність, але і глибоку патріотичну відданість митрополита. У важкі часи, коли випробуваннями загартовується національний характер, молитва на рідній мові стає нашим ключем до єдності та твердої принципової позиції на своїй землі.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія