У 32-у річницю від Дня проголошення Незалежності України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів молебень у Володимирському кафедральному соборі, де запросив вірян і українців у цей особливий момент подякувати за Божі благодіяння та молитися за майбутнє країни. Він закликав до єдності, терпимості та вірності українських громадян у важких випробуваннях, включаючи боротьбу за свободу та збереження територіальної цілісності.

Почесний Патріарх Філарет відзначив День Незалежності молитвами та об’єднав українців у боротьбі за свободу та майбутнє

24 серпня 2023 року, у день відзначення 32-ої річниці з Дня проголошення Незалежності України, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у Володимирському кафедральному соборі подячний молебень за всі Божі благодіяння до українського народу.

Його Святості співслужили клірики патріаршого собору.

За богослужінням лунали подячні молитви за Господні благодіяння до України, за дар незалежності та свободи. Також підносились посилені молитви за Україну, щоб Господь Бог визволив нас від нашестя чужинців-окупантів, зміцнив і захистив наших воїнів і подав українському народові справедливий мир.

Після закінчення молитви за Україну Святійший Патріарх Філарет привітав усіх з Днем Незалежності:

“Дорогі браття і сестри, вітаю вас із Днем Незалежності!

Господь дарував нам свободу. Ми не воювали, не проливали кров, а Господь дав нам свободу. І Господь зараз випробовує нас, чи достойні ми буди незалежною Державою, чи знову в рабство. І наш народ доводить, що він достойний бути свободним, а не бути рабом. Бо свобода це великий дар Божий. Свобода дає можливість людині вибору. Можна обрати добро, а можна обрати зло. І тому Господь ще в раю, коли люди не згрішили, заборонив споживати плоди з одного дерева. Чому Він заборонив, що воно було погане? Ні, Він створив все добре. І те дерево від якого заборонив Бог споживати плоди було добрим, але людина повинна мати вибір добра, послуху Богу. Бог сказав не їжте з цього дерева і треба було не їсти. А людина користуючись свободою обрала інший шлях – спожила плоди із забороненого дерева. І який результат? А результат той, що втратила рай. І тому треба виконувати волю Божу. Тому Господь попускає випробування людям, бо Господь робить все для блага Свого творіння і для блага людини.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

І зараз посилає нам випробування: йде війна, люди гинуть, страждаємо. Що робити? Терпіти! Терпіти, але боротися. І тоді ми виконаємо волю Божу. А виконавши волю Божу – обов’язково переможемо і звільнимо Крим і Донбас. Другого шляху немає, тому що наш народ терпить і не повстає проти Бога, а смиренно переносить покладений на нього хрест.

Дякуємо Богові за те, що Він піклується про нас. А з Богом нічого не страшно. Один святий сказав про себе: «Що я з Богом готовий бути в пеклі». Чому він так сказав? А тому що він і в пеклі з Богом блаженствував би, тому що Бог є добро і блаженство, і любов, і всяке благо.

Ось і по відношенню до України Господь посилає нам випробування і український народ терпеливо переносить, але свою землю не віддає і не віддасть. Життя своє може віддати, а землю українську не віддасть, бо це земля майбутніх українських поколінь. І тому Україна збереже і свободу і свою землю українську. І ми будемо дякувати Богові за всі його благодіяння, повідношені і до України в цілому, і до кожного із нас”, – сказав у своєму слові Патріарх.

Богослужіння завершилось церковним многоліттям воїнам-захисникам та всьому українському народові, а також співом духовного гімну України “Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни”.

Нехай Всемилостивий Господь благословляє український народ та нашу Державу, захищає від усякого зла українських воїнів.