Голова “Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” наголошує на важливості зміцнення національної самосвідомості та підтримки української автокефальної церкви, але підкреслює необхідність діалогу та консенсусу при прийнятті рішення щодо зміни канонічного статусу церкви.
Голова “Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” наголошує на важливості зміцнення національної самосвідомості та діалогу в релігійній сфері України
Україна продовжує боротися за свою незалежність, не тільки на політичному та економічному рівнях, а й у сфері релігії. Недавнє звернення депутатів Луцької міської ради до священників та вірян Української православної церкви «московського» патріархату є ще одним кроком в напрямі повного відокремлення від Росії.
Голова громадської організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук вважає, що такі кроки є важливими для зміцнення національної самосвідомості та підтримки української автокефальної православної церкви. Вона наголошує на тому, що Україна має свою власну історію та культуру, і її релігійна сфера має бути незалежною від втручання з боку інших країн.
За словами Наталії Шевчук, Українська автокефальна православна церква є історичною та канонічною церквою України, яка має бути підтримана та зміцнена. Її розвиток та вплив на суспільство повинно здійснюватись виключно українською владою та громадянами, без зовнішнього втручання та впливу.
При цьому, голова “Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” зазначає, що рішення про зміну канонічного статусу церкви УПЦ повинно прийматись не під тиском зовнішніх факторів, а в результаті діалогу та консенсусу всіх сторін у тому числі за участі представників Вселенського патріархату.
Наталія Шевчук вважає, що важливо дотримуватись права на свободу віросповідання кожного громадянина України, і не втручатись у внутрішні справи церкви, що може порушити права вірян та призвести до поділу українського суспільства.
Однак, звернення депутатів Луцької міської ради до священників та вірян Української православної церкви «московського» патріархату є важливим кроком на шляху до повного відокремлення від Росії та зміцнення національної самосвідомості.


Нагадаємо:
Луцькі депутати звернулися до священників та вірян «московського» патріархату.
Депутати Луцької міської ради звернулися до священнослужителів та усіх вірян Української православної церкви «московського» патріархату, розміщених на території Луцької громади, вжити необхідних заходів щодо зміни канонічного статусу церкви та виходу з підпорядкування московського патріархату.
Відповідне рішення ухвалили під час сесії Луцькради у середу, 26 квітня.
Депутат від фракції громадянський рух «СВІДОМІ» Андрій Лучик зауважив, що віряни та священники не мають боятися переходити до Православної церкви України.
«Хочемо звернутися до вірян УПЦ (МП) з тим, щоб вони не боялися і таки переходили в Православну церкву України. Адже на сьогодні це питання не стільки віросповідання, скільки нацбезпеки. Луцькрада зобов’язана висловити з цього питання свої позиції.», – каже депутат.
У проєкті звернення зазначають, що діяльність цієї релігійної організації носить відверто антидержавницький та антиукраїнський характер, яка проводить політику розколу на релігійному ґрунті.
«Будучи фактично структурним підрозділом РПЦ, яка відома своїми давніми стосунками з російськими спецслужбами, ця релігійна організація послідовно провадить розкольницьку політику на релігійному ґрунті, штучно створюючи передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві та невпинно розповідає всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні», – йдеться у зверненні.
Крім того, у тексті звертають увагу вірян на те, що для прикриття антидержавної діяльності структури російської православної церкви на теренах України, керівництво УПЦ МП десятиліттями використовує назву «Українська православна церква». Внаслідок цієї умисної маніпуляції мільйони українців зазнають великої омани, оскільки переконані, що є вірянами української церкви.
До того ж, перед повномасштабним вторгненням Володимир Путін заявив, що вірян УПЦ «МП» «утискають», тому це була одна з причин «навести лад в Україні».
У проєкті звернення йдеться, що ніхто не закликає вірян до міжконфесійної ворожнечі, та усі з повагою ставляться до релігійних переконань вірян. Проте спинити навалу агресора на Україну неможливо, не спинивши московську церкву в Україні.
«Закликаємо відкинути непорозуміння та сумніви, вийти з лав УПЦ МП, приєднатися до Православної церкви України і спільно шукати мирні шляхи до такого рішення, яке б раз і назавжди, закрило дорогу російській церкві в Україну, а вірянам нашої країни дало змогу збудувати справжню Соборну незалежну українську церкву», – зазначають у зверненні.
Соц.медіа