1 листопада в Україні вшановують 78 роковини смерті митрополита Української Греко-католицької церкви Андрея Шептицького. Він будував українську державу в ті часи, коли самої держави ще не було. Будував її в людських душах і головах, творив українські спілки і силу самоорганізації.

Митрополит Андрей Шептицький у період між двома світовими війнами продовжував боротися за єдину українську державу та єдину українську церкву, був меценатом українського мистецтва. Підтримував виховну роботу серед молоді, засновував пластові табори. 

“Андрей Шептицький казав, що під час війни особливо важливо довіряти Богові. І зараз наша віра разом з силою нашого війська допомагає нам вистояти і допоможе перемогти”, сказав заступник начальника ОВА Віктор Устенко.

Нагадаємо, що Митрополит Андрей Шептиицький був настоятелем Української греко-католицької церкви і Митрополитом Галицьким. За час свого служіння розбудовував греко-католицьку церкву в Україні і за кордоном. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього чимало експонатів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму.