101 Урочистості відбулися біля погруддя провідника ОУН Ярослава Стецька, якому було надано повноваження проголосити незалежність Української держави у Львові на Українських Національних Зборах 30 червня 1941 року.

З благословення Високопреосвященнішого Мстислава Архієпископа Тернопільського, керуючого Хмельницькою єпархією у заході взяли участь духовенство Тернопільської єпархії УАПЦ на чолі з благочинним Тернопільського району, старшим капеланом УАПЦ в Тернопільській області митр. прот. Анатолієм Залізницьким.102

Священнослужителі з різних конфесій відправили панахиду за Ярославом Стецьком, Степаном Бандерою та усіма борцями, які віддали життя своє за незалежність України.
103
Участь у вшануванні визначної сторінки в історії боротьби за власну державу – Акту відновлення Української державності – взяли учасники визвольних змагань, хор патріотичної пісні «Заграва», представники громадськості та очільники обласної ради та облдержадміністрації Василь Хомінець та Степан Барна.104
«Упродовж віків простежується тяглість нашого народу до державності, – наголосив, виступаючи перед присутніми, голова обласної ради Василь Хомінець. Акт відновлення Української державності 30 червня 1941 року – ще один крок у праведній боротьбі українського народу, який факт дав подальший поштовх до здобуття незалежності. Де-юре ми маємо сьогодні українську державу, проголошену 24 серпня 1991 року, але де-факто – нам ще дуже довго треба її добудовувати, допоки «…на оновленій землі врага не буде, супостата», як писав Тарас Шевченко. І завжди у найважчі та найскладніші часи нації приходили справжні велети духу, люди, які готові були її повести за собою. Один з таких був і Ярослав Стецько. Наша нація сильна, волелюбна і, без сумніву, вона впевнено йде вперед до нашої правди, до нашої української України».
105
Священнослужителі також освятили хрест з могили Степана Бандери, який минулого року був сплюндрований та понівечений на Мюнхенському кладовищі, де покоїться провідник ОУН. Його забрали з Німеччини та відреставрували збаразькі активісти. Цей хрест буде доставлено на малу батьківщину Степана Бандери – у село. Старий Угринів Івано-Франківської області. Святі отці поблагословили збаражчан на щасливу дорогу.

 

сайт Тернопільської обласної ради