У катедральний собор УГКЦ Тернополя передали ікони та ризи, врятовані українськими воїнами з храму Покрови Пресвятої Богородиці, що в Лисичанську на Луганщині. Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний портал Тернополя Сорока.

Святині захисники виявили у закинутому та розбитому приміщенні під час бойових дій в районі Сєвєродонецька та Лисичанська, каже боєць батальйону «Свобода» при четвертій бригаді оперативного реагування Національної гвардії Сергій Демчишин.

“Пізніше ми побачили табличку, що там знаходилася греко-католицька церква Покрови Пресвятої Богородиці міста Лисичанська. Коли наш старшина повідомив цю інформацію, ми одразу поїхали туди і позбирали всі вцілілі речі, – говорить Сергій Демчишин. – Ми зв’язалися з священником Іваном Гунею родом з Тернополя, який у 2015 році був засновником цього храму. Враховуючи, що в Лисичанську проходять бойові дії, а ці реліквії треба було зберегти, він побажав, щоб їх було передано в Тернопільсько-Зборівську архиєпархію УГКЦ, оскільки вона була причетною до заснування цього храму в Лисичанську”.

Військовослужбовець каже, ікони та інші церковні цінності збирали поспіхом під звуки обстрілів.

“Перш за все, це – зона бойових дій. Місто Лисичанськ постійно обстрілюється. Ми зафільмували, як забирали, на записі чути постріли. Можна сказати, що збирали всі ці речі похапцем”, – говорить Сергій Демчишин.

Врятувати та привезти до Тернополя вдалося усі 13 вишитих ікон, які були у храмі, ризи, вишиті рушники, хоругви тощо.

Певний час ікони перебуватимуть у Архікатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ.

“Ми щиро дякуємо за збережені вами речі церковного характеру, вивезені з гарячих точок, які там могли бути ушкоджені. Вони будуть певний час у храмі, для того аби люди могли підходити молитися, щоб молитва наших парафіян освячувала ці речі. Будемо їх зберігати, щоб коли зміниться ситуація, ікони могли повернутися на своє місце”, – каже отець-доктор Андрій Говера.