14 жовтня — особливий день для українського народу, на який припадає низка вагомих і значущих свят. Передусім це свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід і є храмовим святом багатьох міст і сіл України. У нашій громаді теж два села — Великий Ходачків і Підгородне в цей день святкують храмові празники.

Три інші свята відтепер можна вважати символом споконвічної боротьби нашого народу за волю, свободу і незалежність — День українського козацтва, День створення УПА (до речі, цього року ми відзначаємо 80 річницю створення цього військового формування), а також День захисника України — свято Героїв, про яких нинішні українці знають не з підручників історії.

Це наші батьки, сини, брати, наші друзі, однокласники й колеги по роботі, котрі, сповідуючи ідеали Незалежної України, зі зброєю у руках боронять нашу землю і кожного із нас від рашистської навали.

У селах громади сьогодні відбулися святкові богослужіння, де парафіяни молилися за здоров’я наших захисників, просили небесного заступництва для них.

Опісля святі отці відслужили панахиди на символічних могилах борцям за волю і незалежність України та біля могил наших загиблих земляків.

У Великому Ходачкові після панахиди відбувся мистецький захід «В єдності наша сила», організований Центром культури, дозвілля туризму і спорту Підгороднянської сільської ради.

Пресслужба Тернопільської Єпархії ПЦУ