У Ленінському районному суді Кропивницького обирали запобіжний захід екскерівнику єпархії Української православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом) Іоасафу. Про підозру СБУ йому повідомила минулої п’ятниці. Підозрюють у підривній діяльності проти України.

За даними слідчих СБУ, він виправдовував захоплення Криму, входив до найближчого оточення московського патріарха Кіріла, з яким координував поширення прокремлівських поглядів в регіоні, виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії.

У церквах людям роздавали пропагандистську літературу, в якій вихваляли кремлівський режим. Надруковані книги в російських типографіях. Під час обшуків на території єпархії знайшли друковані матеріали і листування з московськими “кураторами”.

Під час судового засідання прокурор Сергій Ожог просив обрати для підозрюваного цілодобовий домашній арешт. Захисник Сергій Галушко — відкласти засідання.

“Я не мав можливості підготувати пояснення і заперечення на дані клопотання, у зв’язку з відключенням світла. По-друге, оскільки лише сьогодні вручили дане клопотання, то не було можливості зібрати дані на мого підзахисного. Зокрема, характеристику, видану митрополією Української православної церкви, яка розташована в місті Києві, довідку з місця реєстрації, а також документи. пов’язані з його станом здоров`я, так як мій підзахисний хворіє”.

Заслухавши сторони, суддя Катерина Юр’єва ухвалила таке рішення. “В судовому засіданні оголошується перерва для надання стороні захисту можливості зібрати документи, про які вони зазначили”.

Чи вважає підозрюваний Петро Губень себе винним, відповів так. “Я 12 років тут служив, моя позиція звучала. А щодо підозри — будьте здорові”. Захисник Сергій Галушко відповів, що коментувати матеріали кримінальної справи не мають права.

“Максимальний строк покарання по даній статті складає до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або без такої, — говорить прокурор Сергій Ожог. — Під час проведення досудового розслідування, вручення підозри і проведення допиту підозрюваний співпрацює зі слідством”.

Засідання продовжать 8 грудня.