21 січня 2017 року, у 98-му річницю прийняття рішення народним конгресом (з’їздом) українців (русинів) Підкарпатської Русі  про возз’єднання Закарпаття з Соборною Українською Народно Республікою , ухваленого в м. Хусті 21 січня 1919 року, та на передодні святкування 98-ї річниці Дня Соборності України представники духовенства Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Закарпатської та Львівської обласних організацій Всеукраїнського товариства «Лемківщина», Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна», Християнсько-народної спілки Закарпаття, громадської організації «Молодь Закарпаття», Запорізької обласної організації воїнів АТО, Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, а також Воловецької районної державної адміністрації , за ініціативою Всеукраїнського товариства «Лемківщина»,  провели на Верецькому перевалі Карпат (на межі Закарпатської і Львівської областей) урочисту духовно-патріотичну акцію.

Учасники урочистої злуки утворили живий ланцюг, розгорнули сто метровий Державний прапор України та символічно з’єднали адміністративно-територіальні кордони Закарпатської та Львівської областей.

Урочистий захід було розпочато з молебню за Українську Націю, Українську Державу та Українську Церкву, а також за Українське військо,  яку очолив Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви  у співслужінні представників духовенства Карпатської єпархії УАПЦ. В молитві до Отця нашого Небесного владика Віктор просив миру, благополуччя та розквіту для України та українців, чим швидшої перемоги Українського війська над підступними московсько-путінськими окупантами і терористами, збереження життя українських воїнів, добровольців, волонтерів та мирних співвітчизників, які в ці дні боронять нашу земну, Богом дану нам, Вітчизну Україну від новітніх московських ординців, національної і духовної єдності, а також утвердження єдиної Помісної Української Автокефальної Православної Церкви.

Після молебню,  у своєму вітальному слові владика Віктор привітав усіх присутніх з 98-мою річницею з дня прийняття 21 січня 1919 року в м. Хусті історичного рішення на конгресі (з’їзді) українців (русинів) Підкарпатської Русі про возз’єднання Закарпаття з Соборною Україною та наступаючим Днем Соборності України, який святкується щорічно 22 січня.  Бо саме 22 січня 1919 року в м. Києві, на площі Святої Софії, урочисто було проголошено злуку Західноукраїнської Народної Республіки (Галичини, Волині, Закарпаття, Буковини) з Українською Народною Республікою в складі єдиної Соборної України. На завершення виступу Преосвященнійший владика Віктор закликав на всіх присутніх, їх рідних, увесь український народ і українське військо Боже благословення.

До учасників акції з словами вітання також звернулися голова Всеукраїнського товариства “Лемківщина”, письменник, журналіст Василь Мулеса, голова Запорізької обласної організації воїнів АТО Валерій Стоянов, голова Воловецької районної державної адміністрації Валентина Рогова, голова Львівської обласної організації Всеукраїнського товариства “Лемківщина” Степан Майкович, голова координаційного комітету Закарпатського національно-патріотичного об’єднання  “Україна Соборна” Орест Дідух, відповідальний секретар Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті та Християнсько-народної спілки Закарпаття, літературознавець Антоніна Вчорашня.

Відтак учасники святкової злуки  проспівали Державний Гімн України «Ще не вмерла України і Слава, і Воля…» і «Многая і благая літ…».

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ