Варфоломій, Вселенський Патріарх, відвідав святковий захід Асоціації Omogeneia, де наголосив на важливості єдності, збереженні культурної спадщини та викликах сучасності. Промова відбита його поглядом на роль освіти та школи в збереженні духовності та людських цінностей.

Архієрейське Благословення та Мудрість Його Святості Патріарха на Заході Omogeneia

Вселенський Патріарх У суботу вдень, 13 січня 2024 року, Варфоломій відвідав святковий захід Асоціацій Omogeneia в Культурному центрі Omogeneia, розташованому в Галатській муніципальній школі, під час якого він освятив традиційну Agiovasilopitta.

У своїй промові він привітав Президента Асоціації підтримки римських громадських інституцій Чест. Пане Георгіу Папаліаріс, усім тим, хто долучився до організації заходу та висловив свою радість за єдність та солідарність представників однорідних закладів, за присутність вчителів, батьків та опікунів, випускників, студентів та студенток, як а також представники Peidopolis Protis та Молодіжного притулку та Освітньо-культурної асоціації Імброс.

«Всі разом, з вірою та надією, ми повинні рухатися до майбутнього, впевнені, що варто рішуче боротися, щоб зберегти чудовий спадок життя та свободи, з ароматом, красою та правдою, представленими поєднанням найкращих традицій Греції. античність і християнство в нашій ідентичності. Все це переживає і представляє Константинопольська Церква, духовна годувальниця роду, правителька і страждальниця і вічне життя, яка протягом довгих століть словом і ділом свідчить про Євангеліє про спасіння людини у Христі і Оновлення так чи інакше, з неоціненним внеском у духовну культуру людства.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Залізними руками нашої Церкви протягом усього роду були освіта і школа. Наші школи є символами та носіями великої духовної традиції, усієї культури Риму, яка процвітала, випробувана, перегрупувалася та продовжує свій курс до майбутнього, де її чекають разом зі своїми особливими проблемами та всі шокуючі зміни, які провіщаються сучасними технологічними розробками, очолюваними штучним інтелектом, які радикально змінюють уже змінений культурний та освітній ландшафт. Школу необхідно зберегти як місце виховання та гуманізації, життя та культивування життєвих цінностей. У школі майбутнього має бути місце для розвитку дитячої душі, якщо не взяти до уваги сформульоване в 1982 році передбачення Ніла Постмана про «зникнення дитинства» внаслідок так званої «візуальної революції» та «нового цифрового порядку», який домінував у світі в останні десятиліття».

Після виступу Його Святість наголосив:

«Нові культурні дані, економічний і запаморочливий технологічний розвиток безпосередньо впливають і змінюють наше життя швидко і радикально, вони вимагають постійного пристосування, переналагодження, але також і опору. Як кажуть, кожен крок вперед не є автоматичним прогресом. Очевидно, що в багатьох сферах життя спостерігається реальний прогрес, який, звичайно, має свою ціну. Техніка, «ця нова і всемогутня богиня», як характеризує блаженний митрополит Іоанн Пергамський, яка «сьогодні володіє ключем до всіх сфер життя», показує як своє світле, так і темне обличчя. Нищівна ядерна зброя, страшні бойові машини, інформаційний хаос, абсолютне панування логіки чисел – це частина темної сторони технічного прогресу. Ми благословляємо справжній прогрес знань і технологій, який служить життю та процвітанню, а не руйнуванню, смерті та скороченню людського існування.

Тут справедливі слова сучасного мислителя: «Наші проблеми не технічні і не походять від браку інформації. Той факт, що сім’ї розриваються, злочинність зростає, діти вмирають від голоду, що освіта підпорядковується економіці або що існує загроза «зіткнення культур», не є наслідком браку інформації і не розглядається ІТ». І в майбутньому, незважаючи на чудеса науки і техніки, людство не буде самоочевидним і завжди потребуватиме особистої боротьби та відданості. Людина продовжуватиме шукати сенс життя, відчувати екзистенційне потрясіння перед таємницею Бога, слухати голос неба, приваблюватися красою, розмірковувати над правдою та глибиною речей, бажати служити духовні цінності».

Етімол звернувся до Його Святості. Archon M. Referendarios of M.t.X.E. п. Іоанніс Демірцоглу, а короткі привітання висловив преп. Старійшина пан Хрісантос Георгіу, президент Освітньої та культурної асоціації Імброса, та Еллогім. Пан Агні Ніколаіду, президент Асоціації випускників Іоакемі.

Преподобний Митрополити Герон-Деркі, п. Апостолос і Сарандської Церков, п. Андреас, духовенство, Екзох. Посол пан Константінос Кутрас, Генеральний консул Греції в місті, експатріанти та низка експатріантів.


Фото: Нікос Папахрістоу

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION