Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, під час Першосвятительського візиту до Черкаської єпархії, 29 травня 2023 року, відвідав захід, присвячений вшануванню 100-річчя архієрейської хіротонії святителя Луки (Войно-Ясенецького), який був відомим хірургом та архієреєм.

Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх із Першосвятительським словом та нагородив захисників Батьківщини.

«Ми вшановуємо пам՚ять святителя Луки та звертаємося до нього у своїх молитвах, щоби Господь дарував нам перемогу. Адже лише після перемоги буде утверджений справедливий мир – після повної перемоги, повної деокупації наших українських земель. І святитель Лука має титул архієпископа Сімферопольського і Кримського. Тобто, ми молимося, щоби Господь допоміг звільнити й Крим.

Ми переконані у нашій перемозі, бо наші новітні герої, воїни, героїчно боронять нашу територіальну цілісність. Тому сьогодні я б хотів від імені Православної Церкви України висловити щиру подяку всім людям, які боронять нашу землю, свою родину і кожного з нас. Церква повсякчас підносить за вас свої молитви, щоби Господь укріпляв ваші духовні й фізичні сили. А ті, які відійшли у вічність, віддавши свої життя за волю України, ми згадуємо і молимось і просимо, щоби Господь удостоїв їх нетлінних вінців у Царстві Небесному», – зокрема сказав Митрополит Епіфаній.

Предстоятель Православної Церкви України відзначив церковними нагородами наших новітніх героїв – захисників України, а також воїнів (посмертно), які віддали життя захищаючи нашу Батьківщину. Окрім того, відзнаки було вручено українським лікарям, військовим медикам та капеланам.

Також Митрополит Епіфаній нагородив очільника області Ігоря Табурця, міського голову Анатолія Бондаренка, голову облради Анатолія Підгорного та місцевих депутатів.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)