27 липня 2022 року Священний Синод Православної Церкви України позбавив сану єпископів УПЦ КП, повідомляє офіційний сайт Київської Митрополії. Йдеться про єпископа Васильківського УПЦ КП Андрія Маруцака та єпископа Філадельфійського Богдана Згобу.

У повідомленні пресслужби ПЦУ йдеться, що «Синод розглянув справи за звинуваченням заборонених у священнослужінні архімандрита Андрія (Маруцака) та протоієрея Богдана Згоби у канонічних порушеннях, за які передбачене покарання позбавлення священного сану, визнав їх винними та позбавив священного сану».

Під час голосування, щонайменше кумедно виглядала піднята рука «ЗА» позбавлення священного сану високопреосвященнійшого архієпископа Тихона (Петранюка) керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією УПЦ/ПЦУ, відомого скандального ченця-афериста, особи з доволі підмоченою репутацією в церковних колах. Як кажуть у народі: «чия б корова мукала…» Кримінальний злочинець, державний зрадник, симпатик руського міра, власник паспорта громадянина ДНР голосує на засіданні Священного синоду ПЦУ, як член і вирішує долю єпископів УПЦ КП — структури, в якій ще недавно сам був ЗАБОРОНЕНИЙ за цілком конкретний кримінальний злочин!