У новоосвяченому храмі, присвяченому святителю Миколаю Чудотворцю в Черкасах, український народ відзначав пам’ять святителя Луки (Войно-Ясенецького) під час чергової ракетної атаки ворога. Незважаючи на небезпеку, люди продовжують молитися, дякувати Богу та підтримувати духовну міць української нації.

Український народ докорінно відстоює свою віру та національну гідність навіть у тяжкі часи

Під час сьогоднішньої чергової ракетної атаки ворога на наше мирне населення, ми підносили молитви в новоосвяченому на честь святителя Миколая Чудотворця храмі в місті Черкаси. Звершуючи тут в новоосвяченому храмі першу Божественну літургію, ми дякували Богові за всі благодіяння, яких Він нас сподобляє, дякували і молились за наших захисників, які бережуть наші життя, засвідчуючи, що ми, українці, духовно сильна нація, а відтак – непереможна.

Адже в час таких тяжких випробувань ми не падаємо духом, не опускаємо рук, а й надалі творимо і розбудовуємо – і нашу Церкву, і нашу державу, і наше життя. Ворог постійно нас атакує, тероризує, лякає, але український народ незламний і вже всьому світові довів, що за своє, Богом дане, рідне – буде боротися до кінця. Тож ми неодмінно переможемо і морально ми вже перемогли. Господь на нашому боці, на боці правди, Він допомагає і сприяє нам, а де Бог – там завжди буде перемога.

Символічним стало і наше сьогоднішнє вшанування пам’яті українського святого, святителя Луки (Войно-Ясенецького), який жив нещодавно (спочив у 1961 році) і вже канонізований Православною Церквою. Ба більше, він шанується не лише в Україні, а й в інших помісних Православних Церквах. За новоюліанським календарем саме сьогодні вшановується його пам՚ять, за юліанським – 11 червня. В Черкасах відбувся захід, присвячений вшануванню 100-річчя архієрейської хіротонії святителя Луки (Войно-Ясенецького), неповторної особистості в історії Церкви і людства – видатного хірурга, професора, доктора медицини, автора 55 наукових праць з хірургії, фізіології та анатомії, єпископа-сповідника віри, чиї проповіді були зібрані в 12 томах, лікаря душ і тіл – святителя Луки, архієпископа Сімферопольського і Кримського.

Свого часу його не оминула радянська репресивна машина, адже рішення про священство шанований професор прийняв якраз в час розпалу жорстоких репресій і гонінь на Церкву. З єпископської хіротонії Луки починаються 11 років ув’язнень і заслань, потім – Друга світова війна, де він на фронті як польовий хірург врятував багато життів. Святитель Лука на початку ХХ століття працював в місцевій лікарні на Черкащині, і на згадку про святого одна з вулиць обласного центру тепер теж носить його ім՚я.

Святитель Лука (Войно-Ясенецький) є зразком для кожного з нас у тому, як треба жити, щоб успадкувати Царство Небесне. Він був людиною в усьому подібною до нас, він є нашим сучасником, українцем, який досяг святості, віддано поєднуючи роботу лікаря і служіння Богу, будучи архієреєм. Його приклад надихає кожного з нас бути вірним своїм переконанням, працювати над собою, вдосконалюватись і йти шляхом добра і правди, який приведе до спасіння.

Тож нехай Господь благословляє всіх нас на добрі і важливі справи!