9 грудня за новоюліанським стилем в православному календарі відзначається свято Зачаття Пресвятої Богородиці, що вшановує подію, коли святі Йоаким та Анна, з довгих терпінь та великої віри, отримали благословення Бога в народженні дочки Марії.

Дивовижна історія благочестивого пари, яке здобуло ласку материнства

9 грудня православні християни згадують подію зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці.

Свята Анна, мати Пресвятої Богородиці, була молодшою дочкою священика Матфана з Віфлеєму, що походив із коліна Левія. Вона вийшла заміж за святого Йоакима, який був родом з Галлії.

Обоє були благочестивими людьми і були відомі не своїм царським походженням, а смиренням та милосердям. Все їхнє життя було проникнуте любов’ю до Бога і до людей. Вони дожили до глибокої старості, а дітей не мали, від чого дуже засмучувалися. Та, незважаючи на свою старість, вони не переставали просити у Бога, щоб Він послав їм дитину. Вони дали обіцянку (обітницю): якщо у них народиться немовля, посвятити його на служіння Богу.

За терпіння, велику віру і любов до Бога й одне до одного Господь послав Іоакимові та Анні велику радість. Під кінець їхнього життя в них народилася дочка. За вказівкою Ангела Божого їй було дане ім’я Марія, тобто по-єврейськи «Володарка, Надія».

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва до святої Анни про вагітність

Праведній Анні молилися при безплідді. До ікони Богоматір «Несподівана радість» зверталися з проханням позбавити від душевних недуг, про спокуту гріхів, при глухоті. Вагітним жінкам в цей день було заведено тримати піст.

Почуй нас, Божих рабів Твоїх (імена подружжя), Всемогутній і Милосердний Всевишній, хай нашими молитвами буде послана допомога Твоя. Молимо, будь поблажливий, Боже, до молитовних слів наших, згадай Свій закон про збільшення людського роду і будь Покровителем нашим, та з Твоєю допомогою збережеться встановлене Тобою ж. Господи, Ти зміг створити своєю силою могутньою з нічого – все, і започаткував початок у безмежному світі існуючого: створив людину за образом своїм, і найвищою таємницею освятив подружжя союз з церквою.

Зглянься, Всевишній Боже, на рабів своїх (імена подружжя), з’єднаних подружнім союзом, які молять про допомогу Твою, нехай прийде на нас милість Твоя божественна, нехай станемо плідними і зможемо ми побачити синів і дочок своїх, до 3-го і 4-го роду, і до глибокої старості доживемо і прийдемо в Небесне Царство через Господа Бога Ісуса нашого Христа. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія