У понеділок, 28 серпня 2023 року, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відзначив велике свято Успіння Пресвятої Богородиці у Київському патріаршому соборі. Під час божественої літургії та урочистого всенічного бдіння, архієрей закликав до молитви за мир в Україні та благополуччя для всіх. Він звернувся до вірян із закликом зберігати віру і спільно просити Божої благодаті для нашої держави.

Патріарх Філарет відзначив велике свято у Київському патріаршому соборі

28 серпня 2023 року Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

З нагоди цього свята Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 27 серпня ввечері, Святійший Патріарх Філарет очолив урочисте всенічне бдіння у. За вечірнім богослужінням була звершена літія, на якій відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Маріупольський і Феодосіївський Хризостом настоятель храму протоієрей Борис Табачек та клірики кафедрального собору.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Завершилося святкове богослужіння молебнем до Божої Матері перед її плащаницею. Святійший Патріарх Філарет привітав вірян зі святом Успіння Пресвятої Богородиці та закликав на всіх Боже благословення:

“Дорогі браття і сестри! Вітаю вас зі святом Успіння Пресвятої Богородиці.

Ми молимось щоб Господь, за молитвами Божої Матері, приніс в Україну мир, позбавив нас від усяких ворогів і дарував нам спокійне, мирне і благополучне життя. І ми щиро молимось про це, тому Господь обов’язково почує наші прохання. І ми скоро будемо жити в благополучний час свободи і незалежності. І тому будемо зберегіти міцну віру та дякувати Богові за всі Його благодіяння: і за страждання, і за радість”, – сказав Святійший Патріарх.