У статті розглядається свято Передсвято Стрітення Господнього, яке сьогодні відзначає Православна Церква України. Особлива увага приділяється святому мученику Трифону, його життю та духовній спадщині. Акцентується також увага на молитві до святого в часи російсько-української війни та його захисній ролі у важкі історичні моменти.

Вшанування і Духовний Захист в День Святого Трифона

Сьогодні Православна Церква України молитовно відзначає Передсвято Стрітення Господнього. За новоюліанським календарем шанують пам’ять святого мученика Трифона (250 р.), мучениці Перпетуї та мучеників Сатира, Ревоката, Саторнила, Секунда і Феліцитати (202–203 рр.). Також в цей день вшановується преподобного Петра Галатійського (429 р.) і преподобного Вендиміана, пустельника Вифинійського (бл. 512 р.).

Читання на сьогодні: Євангеліє від Євреїв (326 зач., X, 35 – XI, 7) та Євангеліє від Марка (39 зач., IX, 10 – 16).

1 лютого відзначається як день святого мученика Трифона який народився в Фригії, Малій Азії.

З юних років Трифон виявляв надзвичайні здібності – зцілював хвороби та виганяв бісів. Одного разу, врятувавши рідне село від голоду, він молитвою відігнав шкідливих комах, що спустошували поля. Особливо вражаюче було його вигнання біса з дочки римського імператора.

Імператор Некій (249-251), жорстокий гонитель християн, дізнавшись про проповіді Трифона, звів його на допит. Мученик не відступав, залишаючись вірним Христу. Жорстокі катування не змогли зламати його віру. Засуджений на усічення мечем, Трифон молився перед стратою та віддав душу свою в руки Божі в 250 р.

Святі тіло мученика спочивало спочатку в селі Кампсада, але за його вказівкою було перенесено до Риму через Константинополь. Святим Трифоном шанують як заступника та чудотворця, викликаючи його ім’я на допомогу.

День мученика Трифона – час вшанування та нагадування про силу віри, яка підтримує в найважчі моменти та виганяє темряву.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва до святого мученика Трифона про захист у страшний час російсько-української війни:

О, святий мучениче Христовий Трифоне, наш скоропослушний захиснику! Почуй наше покликання, надіслане зі сльозами та молитвами в часи російсько-української війни. Ми, недостойні раби Божі, звертаємося до тебе з проханням про захист і милість.

Ти, угодниче Христовий, обіцяв перед Господом молитися за нас і випросити для нас Його благословіння. Просимо тебе, будь нашим заступником в цей важкий час. Як ти випросив цілющу благодать для тих, хто кликав твоє ім’я, так і ми віримо в твою молитвенну силу.

Відвідай нас у потрібний момент, оберігай від нападів ворога, і будь нашим провідником до безпечного Царства Небесного. Щоб у день нашого останнього подиху ти став нашим швидким прогонителем лукавих бісів і відвів нас до вічних веселих радостей у спільноті з святими.

Моли Господа, щоб ми спільно з тобою славили Отця, Сина і Святого Духа на віки. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія