У святковий день перенесення мощів святих мучеників Терентія, Африкана і Публія вшановується їхня непохитна віра та відданість Христу під час переслідувань у III столітті. Їхнє мучеництво відображає справжню силу християнської віри.

Життя та мучеництво святих мучеників Терентія, Африкана і Публія

Сьогодні ми відзначаємо перенесення мощів святителя Никифора, патріарха Константинопольського (846), разом із мучеником Савином (287), мучениками Африканом, Публієм і Терентієм (ІІІ), мучеником Олександром (305–311), мученицею Христиною Персидською (ІV) та преподобним Аніном, пресвітером.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Святі мученики Терентій, Африкан та Публій стали прикладом непохитної віри та відданості Христу під час переслідувань у III столітті за імператора Декія. Їхнє життя було віддане Богові, і їхня стійкість відображає справжню силу християнської віри.

Терентій, Африкан і Публій, будучи християнами, відмовилися позбутися віри своєї душі під тиском імператорського указу, що вимагав приносити жертви ідолам. Святий Терентій, який був одним з лідерів групи, мужньо стояв перед владою і відмовився відступитися від своїх переконань, вибравши радше мучеництво, ніж зраду вірі.

Імператор Фортунатіан спочатку спробував змусити мучеників відмовитися від Христа, пропонуючи їм привернутися до язичницьких обрядів. Однак святі мужньо стояли на своїй позиції, готові витримати будь-які муки заради своєї віри.

Під час довгих тортур і знущань Фортунатіан намагався зламати дух мучеників, проте їхнє серце залишалося непохитним. Навіть коли вони були у кайданах в темниці і їх морили голодом, ангел Господній приходив до них, надаючи силу та підтримку.

Святих Терентія, Африкана і Публія стратили за їхню вірність Христу, але їхній приклад продовжує надихати вірян усіх часів. Їхнє життя свідчить про силу віри та непохитну відданість Богу, незалежно від обставин.

Пам’ять про цих святих мучеників нагадує нам про важливість стійкості і вірності в будь-яких обставинах, а їхній приклад залишається вічним джерелом натхнення для християн усього світу.

Молитва воїнів-захисників України у час війни до мучеників Терентія, Африкана і Публія

Ми, воїни України, стоїмо перед Вашим образом у цей страшний час випробувань, які складаються з вогню бою та втрат у війниі. Нас обіймає неспокій, але наша віра у Вас, наша віра у перемогу справедливості та правди, залишається непохитною.

Ми благаємо Вас, мученики Терентіє, Африкане і Публіє, допоможіть нам захистити нашу землю, наших братів і сестер, наші домівки та наші родини. Наділіть нас силою, відвагою і мужністю, щоб ми могли стати недосяжними перед ворогом.

Ми стоїмо на передовій, готові віддати своє життя за нашу свободу та незалежність. Нехай наші стратегічні плани будуть керовані Вашою мудрістю, і Ваша рука буде завжди з нами, допомагаючи нам подолати будь-які перешкоди та смертельні небезпеки.

Просимо Вас, мученики Христові, захистити нас у нашому служінні, оберігати нас від лиха та вести нас до перемоги. Хай наші подвиги будуть прославлені, а наша віра нехай буде невтомною. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія