У цей день, 23 лютого, віряни Православної Церкви вшановують пам’ять святого Полікарпа, єпископа Смирнського, який віддав своє життя служінню Богу і був мучеником за свою віру.

Сьогодні, 23 лютого, Православна Церква відзначає святкування святого мученика Полікарпа, єпископа Смирнського (167 р.). Також в цей день вшановують пам’ять святого Іоана, Антіоха, Антоніна, Мойсея, Зевина, Поліхронія, Мойсея іншого і Даміана – пустельників сирійських (V ст.). Та також пам’ять преподобного Олександра, ченця й ігумена обителі «Невсипущих» (бл. 430 р.).

23 лютого – день святого Полікарпа.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Святитель Полікарп, єпископ Смирнський, народився близько 80 р., жив в Малій Азії, у м. Смирні. Рано залишившись сиротою, він був вихований, за вказівкою Ангела, благочестивою вдовою Каллістою. Після смерті названої матері Полікарп роздав своє майно і став вести цнотливе життя, служачи хворим і немічним. Його дуже полюбив і наблизив до себе святий єпископ Смирнський Вукол. Він посвятив Полікарпа в диякона, доручивши йому проповідувати в храмі Слово Боже.

У той час був живий святий апостол Іоанн Богослов. Святий Полікарп був особливо близький до святого Іоанна Богослова, якого супроводжував в його апостольських подорожах. Святитель Вукол висвятив святого Полікарпа в пресвітера, а незадовго до смерті заповів поставити його єпископом на Смирнську кафедру. Коли відбувалося посвячення святого Полікарпа в єпископи, йому з’явився Господь Ісус Христос. Святитель Полікарп з апостольською ревністю керував своєю паствою. Користувався він великою любов’ю і серед священства. З великою теплотою ставився до нього святий Ігнатій Богоносець.

Коли на Римський престол вступив імператор Марк Аврелій (161-180), на християн було розпочато одне із найжорстокіших гонінь. Язичники вимагали, щоб суддя шукав святого Полікарпа – «батька всіх християн». В цей час святитель Полікарп за наполегливим проханням своєї пастви перебував у невеликому селищі недалеко від Смирни. Коли воїни прийшли за ним, святий Полікарп вийшов назустріч і велів їх нагодувати, а сам у цей час став молитися, готуючись до мученицького подвигу.

Прийшовши на суд, святитель Полікарп твердо сповідав свою віру в Христа і був засуджений до спалення. Кати хотіли прибити його до стовпа, але він спокійно їм сказав, що не зійде з багаття, і його тільки зв’язали мотузкою. Полум’я оточило святого, але не торкнулося його, зімкнувшись в повітрі над його головою. Бачачи, що вогонь не шкодить йому, натовп язичників та іудеїв став вимагати, щоб він був убитий мечем. Коли святому Полікарпу завдали рану, з неї витекло так багато крові, що вона погасила полум’я. Тіло священномученика Полікарпа спалили. Смирнські християни з благоговінням зібрали його чесні останки і піддали християнському похованню.

Молитва до Святителя Полікарпа, єпископа Смирнського за воїнів-захисників України

Святий Полікарпе, єпископ Смирнський, духовний воїне нашого часу! Просимо твоєї молитовної опіки для наших військовослужбовців, які несуть важкий хрест захисту свободи та незалежності Української Держави. Нехай твоє духовне водночас сильне та ніжне світло пронизує їх серця, зігріває – даруючи мужність, надію і віру в здобутті справедливої перемоги.

Сповідуємо перед тобою, святий Полікарпе, нашу вдячність за самопожертву та героїзм тих, хто оберігає нашу землю. Нехай твої молитви оберігають наших воїнів від усякої небезпеки та наповнюють духовною силою для боротьби.

О, святий Полікарпе, надіє наша, моли Бога за тих, хто щоденно кладе життя і здоров’я заради Держави і народу України. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія